(VIDEO) Zanimljivo u Premier ligi: Druga uzastopna pobjeda otpisanog Fulhama, a Manchester City opet dobio zahvaljujući ranom pogotku

Nogometaši Manchester Cityja ponovno su preuzeli vrh ljestvice Premier lige zahvaljujući minimalnoj 1-0 domaćoj pobjedi protiv Tottenham Hotpsura u prvom dvoboju 35. kola.

Strijelac jedinog gola na utakmici bio je mladi Phil Foden već u 5. minuti susreta, kada je glavom s jednog metra proslijedio loptu u mrežu nakon ubacivanja Aguera. Do kraja susreta oba su sastava imala nekoliko izglednih prilika za pogodak, ali rezultat se više nije mijenjao.

To je već četvrta prvenstvena utakmica u nizu u kojoj su igrači Cityja poveli vrlo rano i na kraju slavili. U pobjedi 2-0 protiv Fulhama poveli su u 5. minuti, protiv Cardiffa (2-0) vodeći gol dali su u 6. minuti, Crystal Palace su dobili sa 3-1, a poveli su u 15. minuti, i sada su dobili Tottenham sa 1-0 pogotkom 5. minuti.

City sada ima 86 bodova, jedan više od drugog Liverpoola, a oba su sastava odigrala po 34 utakmice, dok je Tottenham treći sa 67 bodova, jednim više od Arsenala i Chelseaja. Liverpool će se imati priliku vratiti na čelu u nedjelju nakon gostovanja kod Cardiffa.

Iako je već ispao iz lige Fulham je upisao drugu uzastopnu pobjedu. U prošlom kolu je dobio Everton sa 2-0, a sada je u gostima svladao Bournemouth sa 1-0 pogotkom Aleksandra Mitrovića u 53. minuti iz penala.

West Ham je vodio 1-0 i 2-1 protiv Leicestera, ali na kraju je završilo neodlučeno 2-2, zahvaljujući golovima Vardyja (67) i Harveyja Barnesa u sudačkoj nadoknadi (90+2).

Važan bod u borbi za opstanak osvojio je Brighton, koji je u gostima kod Wolverhamptona odigrao 0-0. Brighton ima tri boda više od Cardiffa, odnosno toliko ga dijeli od zone ispadanja.

Večeras Newcastle dočekuje Southampton. U nedjelju se sastaju Everton – Manchester United, Cardiff – Liverpool, te Arsenal – Crystal Palace, a u ponedjeljak Chelsea – Burnley.