Zadar s dva igrača manje dobio Rijeku

U posljednjoj utakmici 22. kola HNL-a na Stanovima se dogodilo iznenađenje, Zadar je pobijedio Rijeku 1-0.

Prvo poluvrijeme bilo je relativno nezanimljivo uz laganu dominaciju gostiju, a onda je u nastavku, nažalost, show igračima uzeo sudac Damir Batinić.

U 65. minuti je Marić izbio loptu u kontaktu s Weitzerom, a Batinić je ničime izazvan pokazao na bijelu točku. Kazneni udarac iskoristio je Hrgović.

Samo pet minuta kasnije Con je napravio nešto grublji prekršaj, a sudac mu je pokazao izravni crveni karton!

U 82. minuti Hrgović je bio u kontaktu s gostujućim napadačem, a Batinić se nije dvoumio, svirao je novu najstrožu kaznu te je Hrgoviću pokazao drugi žuti karton. Zadar je tako ostao s devet igrača na travnjaku! Golman Matković je Benku obranio loše izvedeni penal!

Do kraja susreta Rijeka je pritiskala, ali su se Zadrani nekako uspjeli obraniti za veliko slavlje!

U idućem kolu Rijeka dočekuje Osijek, a Zadar ide u gostu Splitu.