Site icon narod.hr

22 države pružile otpor UN-ovom nametanju ‘sveobuhvatnog seksualnog obrazovanja’

un

iStock

Tradicionalne zemlje ujedinile su se protiv “sveobuhvatnog seksualnog obrazovanja” za djecu na godišnjem Povjerenstvu za stanovništvo i razvoj pri Ujedinjenim narodima.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prošlog su se mjeseca 22 zemlje iz Azije, Afrike, Bliskog istoka i istočne Europe usprotivile rezoluciji koju guraju Bidenova administracija, Europska unija i druge zapadne nacije o pružanju seksualnog obrazovanja djeci, kako je izvijestio Centar za obitelj i Ljudska prava, prenosi LifeSite. “Sveobuhvatno seksualno obrazovanje” predloženo rezolucijom poučava se u nekim afričkim i azijskim zemljama i potiče djecu na seksualni užitak, masturbaciju i transrodnost.

“Radi sveobuhvatnog seksualnog obrazovanja, ugrozili smo obrazovanje za sve”

22 zemlje koje se protive seksualnom obrazovanju djece su Alžir, Bjelorusija, Brunej Darussalam, Kamerun, Demokratska Republika Kongo, Egipat, Eritreja, Etiopija, Gambija, Irak, Iran, Libija, Mali, Mauritanija, Nigerija, Sirija, Ruska Federacija, Saudijska Arabija, Senegal, Jemen, Uganda i Zimbabve.

>Socijaldemokrati traže spolni odgoj i ‘eliminiranje rodnih stereotipa u obrazovanju’

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Večer prije konferencije, moldavski predsjedavatelj, Georghe Leucă, predstavio je konačni nacrt koji zagovara seksualni odgoj djece unatoč prigovorima iz 22 zemlje ranije tog tjedna. Nacrt je uključivao novi paragraf koji zagovara pružanje pristupa djeci za pobačaj, kontracepciju i druge usluge reproduktivnog zdravlja bez pristanka roditelja.

>Marija Lukačin: Kako shvatiti LGBT propagandu, seksualni odgoj i pedofiliju?

Međutim, tradicionalne zemlje su odstupile, a deseci izaslanika istupili su protiv predložene rezolucije i izrazili “ozbiljnu zabrinutost i razočaranje”. Nakon višesatne rasprave, veleposlanik Moldavije pri Ujedinjenim narodima bio je prisiljen opozvati svoju rezoluciju.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Pakistanska delegatkinja osudila je zapadne zemlje zbog odbijanja pružanja obrazovne pomoći zemljama koje bi odbile provoditi seksualno obrazovanje.

“Prioriteti jedne zemlje ne mogu biti prioriteti za sve”, kazala je.

Otkrila je da, iako je spolni odgoj stavljen u prvi plan, 263 milijuna djece nema pristup osnovnom obrazovanju, sanitarnim uvjetima, knjigama i drugim aspektima obrazovne infrastrukture.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Radi sveobuhvatnog seksualnog obrazovanja, ugrozili smo obrazovanje za sve”, dodala je.

Tradicionalne zemlje opiru se pritisku UN-a

Ujedinjeni narodi zadnjih godina guraju svoj program prema manjim ne-zapadnim zemljama. Ove godine UN je najavio nadolazeće izvješće koje postavlja novi okvir za razmišljanje o napetostima između vjerskih sloboda i LGBT interesa, za koje stručnjaci za vjerske slobode predviđaju da će LGBT zagovornicima dati novi alat za smanjenje prava vjerskih skupina.

>Kakva su to tijela UN-a koja žele dekriminalizaciju seksa s maloljetnicima? Doznajemo detalje

Međutim, tradicionalne zemlje se opiru tom pritisku. Prošlog mjeseca, predsjednik Ugande Yoweri Museveni, kojeg su zapadni čelnici opetovano napadali zbog njegovog odlučnog poricanja LGBT agende, govorio je tijekom vikenda na prvoj Međuparlamentarnoj konferenciji o obiteljskim vrijednostima i suverenitetu. Tema događaja bila je “Zaštita afričke kulture i obiteljskih vrijednosti”, a nazočili su mu čelnici iz više od 22 afričke zemlje i Ujedinjenog Kraljevstva.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Slično tome, mađarska ministrica pravosuđa Judit Varga nedavno je izjavila da Mađarska neće raditi kompromise oko svojih pro-life zakona i da je umjesto toga odlučna imati najstroži režim zaštite djece u Europi.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE
Exit mobile version