Twitter je tužio milijardera Elona Muska zato što je odlučio ne kupiti ovu društvenu mrežu. Čelnik Twittera Bret Taylor objavio je:
Filing here: https://t.co/v3DytG4Cv1 https://t.co/mjbmm6tTMk
— Bret Taylor (@btaylor) July 12, 2022
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Twitter je, kako pišu američki mediji, podnio tužbu na 60 stranica u Delawareu tražeći od suda da naloži izvršenje preuzimanja prema uvjetima dogovorenima s Muskom u svibnju.
Lažni računi
Musk je proteklog petka objavio da se povlači iz ugovora o kupnji Twittera vrijednog 44 milijarde dolara, pozivajući se na tvrdnje da postoji znatno veći udio lažnih računa na Twitteru od 5 posto kako tvrdi tvrtka.
— Elon Musk (@elonmusk) July 11, 2022
Muskovi odvjetnici tvrdili su da Twitter nije ispunio svoje obveze prema uvjetima ugovora da Musku dostavi potrebne podatke za provjeru brojki.
Twitter je odbacio tu tvrdnju, nazvavši Muskovo povlačenje “nevažećim i pogrešnim”, izvještava HRT.
> Musk u svom stilu komentirao spor s Twitterom: Objavio i fotku kako Chuck Norris igra šah
> Elon Musk odustao od kupnje Twittera za 44 milijarde dolara, sve bi moglo završiti na sudu
Elon Musk, najbogatiji čovjek na svijetu, izvršni direktor Tesle i SpaceXa odustao je od kupnje na Twittera nakon poteškoća s kojima se suočio posljednjih mjeseci u pokušaju preuzimanja te društvene mreže. On je objavio da raskida ugovor vrijedan 44 milijarde dolara za Twitter, rekavši da ta društvena mreža nije pružila tražene informacije o lažnim računima na platformi.
Dionice Twittera pale su za 6% na 34,58 dolara nakon objave ove informacije. Dionice su bile porasle na 51,70 dolara kada je Musk 25. travnja ponudio 54,20 dolara za kupnju Twittera. U podnesku Muskovih odvjetnika stoji da Twitter nije uspio ili je odbio odgovoriti na višestruke zahtjeve za informacijama o lažnim ili spam računima na platformi, što je temeljno za poslovanje tvrtke. Dodaje se da je “Twitter materijalno prekršio više odredbi ugovora o kupnji” i da je tvrtka “izgleda dala lažne i pogrešne izjave na koje se Musk oslanjao prilikom sklapanja Ugovora o preuzimanju”.
“Sloboda govora temelj je funkcionalne demokracije”
Kada je Musk u travnju objavio da želi kupiti Twitter, kao motiv je naveo želju da garantira slobodu govora na društvenim mrežama čiji su vodeći ljudi redom ljevičari koji provode cenzuru.
Tekst se nastavlja ispod oglasa