Mađarska, Island i Portugal u osmini finala Eura

Nogometaši Mađarske i Portugala odigrali su 3-3, dok je Island s 2-1 nadigrao Austriju u posljednjim utakmicama skupine F na Europskom nogometnom prvenstvu, čime su Mađari, Islanđani i Portugalci izborili nastup u osmini finala.

U Lyonu je Mađarska triput vodila, a Portugal triput stizao to vodstvo. Mađare je u vodstvo doveo Gera (19), izjednačio je Nani (42), a u drugom poluvremenu su po dva pogotka na obje strane postigli mađarski kapetan Dzsudzsak (47, 55) i kapetan Portugala Cristiano Ronaldo (50, 62).

Islanđani su poveli pogotkom Boedvarssona (18), a u 37. minuti je austrijski branič Aleksandar Dragović promašio kazneni udarac. Ipak, Austrija je do izjednačenja došla u 60. minuti preko Schoepfa, a prvu pobjedu Islanđanima na europskim prvenstvima donio je Traustason u posljednjoj minuti sučevog vremena, čime se Island probio na drugo mjesto u skupini i gurnuo Portugal na treće i postavio ga kao suparnika Hrvatskoj u osmini finala.