Tea Agejev: Stigle su nam visibabe

Foto: Frendica.hr

Kad smo bili klinci, morali smo svakog proljeća pisati sastavak „Proljeće je stiglo u naš grad“. Najčešće spominjani motivi su bili cvjetni vjesnici proljeća i laganije odijevanje. Tada, osamdesetih prošlog stoljeća, to da se ljudi laganije oblače, značilo je da je kraj mrskom oblačenju štrampli i dolčevita, šalovima, rukavicama i kapama, punoj zimskoj opremi koja je bila obavezna svih zimskih mjeseci u vrijeme dok su hladne, snježne zime još postojale. Konačno si mogao samo navući jedan sloj odjeće i možda nabaciti laganu jaknu i bio si spreman za školu, igru u parku, bilo što. Koje olakšanje. I danas se roditelji male djece s istim žarom vesele tome što oblačenje malih živahnih hobotnica sa svakim porastom temperature znači sloj odjeće manje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

No kako djeca rastu, roditeljima se s proljećem počne stezati jedan poseban čvor u trbuhu. Naime, svakog proljeća moda nalaže sve kraće, sve prozirnije, sve uže, sve više nepostojeće odjevne predmete. S nestankom oštrih zima nestao je i neki modni prijelaz – sad se skače direktno iz kaputa u ljetne haljine koje bi se u naše vrijeme doduše zvale majice ili eventualno tunike, ali dobro, ako na računu piše haljina… Kratke hlače sad su već manje od gaća, a kojekakvi čipkasti i prozirni grudnjaci se računaju kao sasvim legitiman top. Tajice u eksploziji kričavih boja koje kao da oglašavaju vlasnice koje bi inače mogle ostati nezamijećene, bombardiraju nas svim mogućim uvidima na koje nismo dali pristanak. Teško je ponekad na vrijeme okrenuti glavu. Kad krene toplo vrijeme, već negdje oko 20 stupnjeva pristojne ljude sve češće možete vidjeti kako šeću gledajući u pod pa eto tako umjesto visibaba svojim stavom navještaju moderno proljeće.

Cijelu kolumnu pročitajte na Frendica.hr!

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.