Petak, 2 svibnja, 2025
20.8 C
Zagreb
Pratite nas:

U Bjelorusiji uhićeni navijači zbog vrijeđanja Putina

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Bjeloruska policija uhitila je više desetaka ukrajinskih i bjeloruskih nogometnih navijača, jer su na utakmici izvikivali ukrajinske patriotske slogane i vrijeđali ruskog predsjednika Vladimira Putina, objavili su lokalni mediji i udruge za zaštitu ljudskih prava.

Na videosnimci prije početka kvalifikacijske utakmice za Euro 2016. vide se navijači kako vrijeđaju Putina i izvikuju “Slava Herojima!” i “Slava Ukrajini!”, uzvike koje koriste Ukrajinci u borbi protiv proruskih separatista.

Putin, koji je u petak bio u Minsku na summitu čelnika Zajednice neovisnih država, omražen je u Kijevu nakon što je Rusija u ožujku pripojila Krim i podupro separatiste u borbi protiv vladinih snaga na istoku Ukrajine.

Organizacija za zaštitu ljudskih prava iz Minska Vesna-96 objavila je da je uhićeno oko 40 ljudi koji su novčano kažnjeni ili zatvoreni na pet dana.

Ukrajina je pobijedila susjednu Bjelorusiju s 2:0 na utakmici igranoj u bjeloruskom gradu Borisovu.

“Općenito gledajući, utakmica je prošla mirno. Atmosfera je bila prijateljska”, priopćila je policija.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr/h
Photo: online.wsj.com

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci