Ponedjeljak, 27 srpnja, 2026
28.9 C
Zagreb
Pratite nas:
THINK TANK

Beč dobiva prvi europski institut za remigraciju: Opisan je kao ‘metapolitički start-up’

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nova organizacija sa sjedištem u Beču, Institut za remigraciju, službeno će biti predstavljena nakon summita u Portu, u Portugalu, u subotu, 30. svibnja, pozicionirajući se kao prvi europski think tank i lobistička skupina posvećena etnokulturnom kontinuitetu i politikama remigracije.

Organizaciju je osnovao austrijski aktivist Martin Sellner, vođa Identitarnog pokreta Austrije, a cilj joj je fokusirati se na migracije, demografske promjene i „Veliku zamjenu“. Prema priopćenju za javnost, institut namjerava izrađivati istraživačke radove, prijedloge politika, promotivne materijale i političke rang-liste vezane uz migracijske i integracijske politike diljem Europe.

> Gotovo polovica muslimanske mladeži u Beču šerijat stavlja iznad austrijskog zakona

Europski narodi postoje kao etnička i kulturna stvarnost

Sellner, koji je ranije ove godine gostovao u programu The Forge portala The European Conservative, zajedno s Renaudom Camusom, izjavio je da će institut nastojati „osigurati etnokulturni kontinuitet europskih naroda“ te ga opisao kao „metapolitički start-up“ koji djeluje na sjecištu aktivizma, političke znanosti i stranačke politike.

“Smatramo samorazumljivom istinom da europski narodi postoje kao etnička i kulturna stvarnost. Oni imaju pravo očuvati svoj identitet i integritet provođenjem ili promjenom svoje migracijske politike”, kazao je Sellner.

Izvršni direktor Philipp Huemer izjavio je da organizacija planira prikupljati i analizirati podatke o demografskim promjenama, migracijama, islamizaciji, kriminalu među migrantima i izbornom ponašanju.

Institut također navodi da planira kasnije ove godine objaviti „Europski pakt o remigraciji“, koji će objediniti prijedloge desnih stranaka i aktivista diljem kontinenta. Nadalje, namjerava pratiti ispunjavaju li konzervativne i nacionalističke stranke svoja predizborna obećanja vezana uz migracijsku politiku te ocjenjivati političare prema njihovim rezultatima po tom pitanju.

> Udio učenika islamske vjeroispovijesti u školama u Beču porastao na više od 41%

Koncept remigracije dobiva sve veću važnost na desnoj strani političkog spektra

Na svojoj internetskoj stranici organizacija tvrdi da „zamjenska migracija“ i pad nataliteta uzrokuju zamjenu domicilnog europskog stanovništva, dok islam postaje dominantna sila u Europi.

“Masovnom naturalizacijom i etničkim glasačkim blokovima taj proces postaje nepovratan. On uništava našu demokraciju, društveni mir, sigurnost i gospodarstvo.”

Kako masovna migracija iz arapskog svijeta i Afrike nastavlja preoblikovati europska društva, koncept remigracije dobiva sve veću važnost na desnoj strani političkog spektra u Europi te sve više utječe na mainstream europsku politiku.

Slobodarska stranka Austrije (FPÖ) pozvala je na stvaranje funkcije EU „povjerenika za remigraciju“. Slični prijedlozi pojavili su se i u Francuskoj te unutar njemačke stranke Alternativa za Njemačku (AfD).

Sam Sellner postao je jedna od središnjih figura u raspravama o remigraciji.

Sudjelovao je na takozvanom sastanku u Potsdamu u Njemačkoj 2023. godine, gdje su desničarske osobe raspravljale o politikama remigracije. Izvještaji lijevih medija da je sastanak uključivao planove za deportaciju njemačkih državljana migrantskog podrijetla pokazali su se netočnima.

> Šarić: Treća opsada Beča

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: Narod.hr/The European Conservative

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci