Ponedjeljak, 24 ožujka, 2025
12.2 C
Zagreb
Pratite nas:

Europol zaplijenio milijune krivotvorenih proizvoda u akciji diljem Europske unije

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U koordiniranoj akciji protiv krivotvoritelja u Europi, policijska agencija Europol kazala je u četvrtak kako je uhitila više od 30 osumnjičenih te zaplijenila milijune krivotovorenih proizvoda u akcijama koje su podržale lokalne policije diljem Europe.

Oko 4,7 milijuna krivotvorenih proizvoda, uključujući lijekove, pametne telefone, parfeme i kozmetiku, zaplijenjeno je u akcijama diljem EU-a, objavio je Europol.

Policija je zatvorila 16 400 računa na društvenim mrežama i 3 300 internetskih stranica koje su nudile krivotvorene proizvode. Istražitelji iz 18 zemalja bili su uključeni u operaciju.

Policija upozorava kako takvi krivotvoreni proizvodi koji se prodaju preko interneta mogu biti “ekstremno opasni” za one koji ih kupuju jer ne zadovoljavaju norme EU-a o zaštiti potrošača.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr/hina

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci