Ivan Jakovčić, zastupnik u Europskom parlamentu, zatražio je od Silvije Gauillome, potpredsjednica Parlamenta, da ispravi netočan navod u kojem kaže da su mjerodavna hrvatska tijela zatražila ukidanje imuniteta zastupniku Jakovčiću, javlja HTV.
Ukidanje imuniteta u Europskom parlamentu zatražio je u privatnoj tužbi odvjetnik austrijskog poslovnog čovjeka Georga Lista, koji je Jakovčića tužio za reketiranje.
Kako je izvjestila HTV uobičajena je praksa da se na sjednicama Parlamenta pročitaju takve obavijesti. Parlament je naknadno ispravio svoju izjavu i potvrdio je da je takav zahtjev zaprimio od odvjetnika Austrijanca Lista, s kojim je Jakovčić u privatnom sporu.
Ivan Jakovčić oglasio se priopćenjem: “Želim obavijestiti javnost da je g. List putem svog odvjetnika D. Čehića zatražio ukidanje mog parlamentarnog imuniteta u privatnoj tužbi protiv mene zbog navodne uvrede. Poznato je da sam nedavno podnio tužbu protiv g. Lista radi izrečenih laži i neistina na moj račun i jedva čekam suočit se s njime na sudu. Ovime želim potvrditi da EU parlament nije zaprimio nikakav drugi zahtjev osim privatnog tužitelja.”
U EP-u je u međuvremenu ta informacija ispravljena.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: Narod.hr/h
Photo: fah



Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.