Nikolaus Schwerdtfeger (75), umirovljeni pomoćni biskup Hildesheima, napadnut je na kućnom pragu svog doma u blizini Hannovera, piše IKA. Zadobio je teške ozljede te se oporavlja u bolnici na odjelu intenzivne njege. Prema riječima samog Schwerdtfegera, 16. prosinca navečer otvorio je vrata čovjeku koji je prvo pozvonio kao molitelj za pomoć. No tada ga je izvrijeđao i žestoko udario po licu. Schwerdtfeger je pao i slomio dva rebra. Zašivena mu je i rana na licu.
Možda će vas zanimati
Izvješće o napadima na katolike pokazalo: Nadzastupljenost marginalnih teologa je napad na medijski pluralizam
Paralela između fenomena nadzastupljenih teologa u totalitarnom tisku i suvremenog fenomena nadzastupljenosti marginalnih teologa
„Biskup je u molitvama mnogih vjernika“
Ljudi u biskupiji, a također i vodstvo biskupije, šokirani su i „vrlo pogođeni“, rekao je glasnogovornik za KNA. „Želimo mu dobar i brz oporavak. Mnogi ga uključuju u svoje molitve i nadaju se da će brzo ozdraviti.“
Osjećate li se diskriminirano kako katolik? Evo što napraviti i kome se požaliti
Schwerdtfeger je 1. listopada napunio 75 godina, a sljedeći dan je papa Franjo prihvatio njegovo starosno odricanje od službe. Bio je pomoćni biskup 28 godina, a nakon starosne ostavke biskupa Norberta Trellea u jesen 2017., privremeno je vodio biskupiju gotovo godinu dana dok u službu nije uveden sadašnji biskup Heiner Wilmer. Pomoćni biskup podupire poglavara biskupije, dijecezanskog biskupa, u njegovim zadaćama vodstva.
Kršanstvo je najprogonjenija religija na svijetu
Tamošnja policija još se nije oglasila u vezi počinitelja i njegovih motiva. Kakvi god oni bili radi se o divljačkom napadu koji je zaprepastio kršćane diljem svijeta. A napad je mogao imati i smrtne posljedice.
Izvješće UiO: Pogledajte kako se sve krše prava katolika u Hrvatskoj
Treba naglasiti da je trenutno u svijetu oko 260 milijuna kršćana progonjeno zbog svoje vjere, čime je kršćanstvo najprogonjenija religija na svijetu.
Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.