Turski premijer Ahmet Davutoglu kazao je u srijedu kako ne želi da se sukob u Siriji pretvori u krizu odnosa Rusije i NATO-a niti u tursko-ruski spor.
No Turska, kao članica NATO saveza, neće raditi kompromise po pitanju sigurnosti vlastitih granica ili zračnog prostora, rekao je.
Rusija je već nekoliko puta povrijedila turski zračni prostor tijekom zračnih udara na susjednu Siriju.
Davotoglu je poručio da su samo dva, od 57 zračnih udara koje je izvela Rusija, pogodila položaje Islamske države, dok su ostali izvedeni protiv položaja sirijske oporbe, jedinih snaga koje se bore protiv Islamske države na sjeverozapadu Sirije.
“Rusija je prijatelj no ukoliko se upadi u zračni prostor nastave smatra ćemo to prijetnjom a ne prijateljskim ponašanjem”, rekao je Omer Celik, glasnogovornik vladajuće turske stranke Pravde i razvoja.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr/h
Photo: fah



Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.