Primjer suprostavljanja modernom sekularnom globalizmu je pobjeda stranke koja se zalaže za život nerođene djece na španjolskim izborima, prenosi Life site news. Time je završila 40 godišnja socijalistička vladavina.
Senzacija izbora je novoosnovana konzervativna stranka Vox, utemeljena na sličnim principima kao stranke Marine Le Pen, Mattea Salvinija ili Afd-a u Njemačkoj.
U Andaluziji – najautonomnijoj Španjolskoj pokrajini španjolska socijalistička stranku (PSOE) doživjela je svoj prvi poraz od modernog ustavnog razdoblja (1982).
Usponu stranaka koje se protive sekularnom globalizmu stvarnost je u Sjevernoj Americi (SAD), Južnoj Americi (Brazilu), Istočnoj Europi (Mađarskoj i Rusiji), a sada, kako se dokazuju izbori u Andaluziji, čak i u dijelovima zapadne Europe.
Ova anti-globalistička revolucija često je identificirana svjetskim “Trump efektom”. Usporedba je prikladna ne toliko za onoga tko je Trump kao pojedinac, već za široku pojam kojeg predsjednik Trump predstavlja. U post-sovjetskom modernom dobu u kojem kulturni marksizam osvaja zapadnu civilizaciju, Trumpova neuobičajena pobjeda nad kulturnim marksistima moderne demokratske stranke pružala je nadu mnogim domoljubnim ljudima širom svijeta.
Čak i nakon pobjeda Donalda Trumpa, Viktora Orbana i Jaira Bolsonara, monolitni liberalni mediji i dalje zanemaruju konzervativnije opcije.
Za Španjolsku, 20. stoljeće bilo je ono u kojem su anarhistički i marksistički revolucionari pokušali replicirati rusku revoluciju (zajedno s genocidnim antiklerikalizmom), ali su ih katolički tradicionalisti i fašisti porazili tijekom španjolskog građanskog rata. Nakon što je uočio prijetnju, Francisco Franco, pobjednički španjolski general, okrenuo se diktaturi, usredotočen na stvaranje prosperitetne španjolske nacije ujedinjene katoličkom tradicijom. Za razliku od drugih diktatora 20. stoljeća (Staljin, Mussolini, Hitler, Tito i dr.), Franco je uspio podići svoju naciju od siromaštva i stvoriti jedinstvenu naciju sposobnu za prijelaz u demokratsku monarhiju. I dok je uloga vojske uvijek bila važna tijekom diktature, Franco nije stvorio militarističku državu.
Čim su španjolski marksisti dobili moć, napali su tradicionalne institucije kako bi osigurali dugoročnu moć za sebe. Nigdje u Španjolskoj nisu bili uspješniji nego u Andaluziji, gdje je, unatoč kroničnoj astronomski visokoj nezaposlenosti i općoj društvenoj atrofiji, španjolska socijalistička stranka zadržala moć gotovo 40 godina.
Kraj je nastupio dolaskom stranke Vox. Jedinstveno kategorizirani od strane međunarodnih medija kao antiemigranata, ekstremistička stranka, umjesto toga je otvoreno prožeta i patriotska kršćanska konzervativna stranka. Po gospodarskom pitanju Vox predlaže zadržavanje poreza na minimum i uklanjanje propisa koji ograničavaju poslovni razvoj i rast. O društvenim pitanjima, Vox zagovara snaženje obitelji i zagovara tradicionalne stavove o braku i snažne zaštite vjerskih sloboda. Oni pozivaju na kraj pobačaja i obranu prava na život.
O suverenitetu, Vox predlaže strože kontrole useljavanja, osobito sa sjevernom Afrikom. O obrazovanju, Vox predlaže školski izbor tako da roditelji mogu odlučiti gdje poslati svoju djecu u školu.
Na nacionalnoj razini, izbori u Andaluziji su važni jer predstavlja snažnu prijetnju nedavno imenovanom socijalističkom premijeru, Pedrou Sanchezu, koji je u lipnju stupio na vlast. Na globalnoj razini, izbori u Andaluziji, nisu važni kao Trumpovi, značajni su, jer pokazuju da kulturni marksizam više nije hegemonijalan, čak ni u srcu zapadne Europe. Pokret za nacionalnu suverenost i tradicionalne vrijednosti počinje dobivati vrijednost.
Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr/lifesitenews.com