U Njemačkoj prosvjedi protiv CETA-e i TTIP-a

Foto: fah

U sedam gradova diljem Njemačke u subotu se održavaju prosvjedi protiv transatlantskih trgovinskih ugovora TTIP-a i CETA-e na kojima se okupilo manje prosvjednika od očekivanog.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“U Berlinu se uoči kretanja prosvjedne povorke umjesto očekivanih 100 tisuća okupilo oko 30 tisuća prosvjednika. U Koelnu se do podneva okupilo oko 10.000 sudionika prosvjeda. Organizatori su očekivali oko 30.000. Slično je stanje i u ostalim gradovima”, priopćila je policija.

Osim u Berlinu i Koelnu, prosvjedi se održavaju i u Hamburgu, Frankfurtu, Muenchenu, Leipzigu i Stuttgartu.

Na prosvjede protiv Transatlantskog trgovinskog i investicijskog sporazuma (TTIP) između SAD-a i EU-a i Sveobuhvatnog gospodarskog i trgovinskog sporazuma (CETA) između Kanade i EU-a pozvao je pod sloganom “Zaustavimo CETA-u i TTIP! Za pravedniju svjetsku trgovinu”, savez sindikata, udruga za očuvanje okoliša i crkava kao i stranke Zeleni i Ljevica.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Protivnici transatlantskih trgovinskih sporazuma strahuju da bi njihovim stupanjem na snagu bili smanjeni standardi zaštite potrošača i okoliša.

Uoči prosvjeda u Njemačkoj, povjerenica Europske komisije za trgovinu Cecilia Malmstroem je u intervjuu za njemački dnevnik Bild organizatorima prosvjede predbacila širenje neistina.

“Mnoge protivnike TTIP-a ne zanima previše istina. U raspravi oko TTIP-a i CETA-e ima mnogo nesporazuma, bajki i laži”, ustvrdila je Malmstroem.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

MVEP objavio detaljnu analizu o utjecaju kontroverznog TTIP-a na Hrvatsku

Kancerogeni glifosat prisutan kod čak 40 posto Hrvata: Što nam TTIP još donosi uz GMO?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.