Poljska odbila dati azil islamistu koji je odrubio glavu učitelju u Francuskoj

Foto: Fah, Pixabay; fotomontaža: Narod.hr

Čečenskom izbjeglici koji je u petak u predgrađu Pariza obezglavio francuskog učitelja, Poljska je od samog početka odbila dati azil. One koje je Poljska odbila, Francuska je velikodušno i nepromišljeno prihvatila.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Osamnaestogodišnji počinitelj čečenskog podrijetla usred bijela dana hladnokrvno je odrubio glavu profesoru povijesti, 47-godišnjem Samuelu Patyju, u obližnjoj školi College du Bois-d’Aulne koji je svojim trinaestogodišnjim učenicima na nastavi 5. listopada, u sklopu lekcije o slobodi govora, prikazao karikaturu proroka Muhameda. Prema svjedočanstvima nekolicine šokiranih svjedoka, počinitelj je prije barbarskog čina uzviknuo “Allahu Akbar”. Islamski teroristički ubojica nakon toga je ubijen u obračunu s policijom nakon što je navodno zapucao na njih iz zračne puške koju je nosio, kako javlja BBC.

Kako je za medije otkrio francuski antiteroristički tužitelj Jean-Francois Ricard, Anzorov je došao u Francusku 2008. kao šestogodišnjak, gdje je dobio izbjeglički status s obitelji. U ožujku ove godine Anzorovu je odobreno produljenje azila, odnosno dozvole za boravak do 2030.

Što mnogi političari i mediji ne govore o u Poljskoj

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Republika Poljska bila je često meta političke i medijske kampanje blaćenja zbog svoje politike prema migrantima koje rijetko puštaju u svoju domovinu. Ono što europski političari i mediji ne govore, jest da je Poljska godinama primala vrlo veliki broj ukrajinskih imigranata, koji se lako integriraju u poljsko društvo, za razliku od muslimanskih imigranata, koji su stvorili velika geta u francuskim gradovima, odbacujući običaje zemlje i stvarajući sve veći sigurnosni problem, piše outono.net.

Kao rezultat ovakve migracijske politike, Poljsku nije pogodio val islamističkog terorizma koji je izazvao ozbiljne sigurnosne prijetnje u zemljama poput Francuske, Belgije i Španjolske koje bilježe porast terorističkih napada, silovanja i nasilja.

> Ugledni francuski novinar i filozof: ‘Masovna migracija predstavlja zločin protiv europskih naroda i završit će krvoprolićem’

Tekst se nastavlja ispod oglasa

>Međunarodni centar za istraživačko izvještavanje: Nemoguće je znati krajnje odredište milijardi eura koje EU troši na migracije

> Orban objavio esej iz kojeg Plenković treba učiti

> Predsjednica EK prijeti Poljskoj i najavljuje da će se zalagati za priznavanje ‘homoseksualnog roditeljstva’ u svim članicama EU

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Poljska je odbila dodijeliti azil obitelji čečenskog islamiskog ekstremista

Poljska je odbila dodijeliti azil obitelji mladog čečenskog islamista koji je prošlog tjedna odsjekao glavu učitelju u Francuskoj. Francuski novinar Patrick Edery jučer je pokazao službene dokumente Nacionalnog suda za azil izdane 2011. godine u kojima je vidljivo kako je odbijen zahtjev za azilom Abouyezidu Anzorovu, ocu Abdoullaha Anzorova, ubojici francuskog učitelja. Na drugoj stranici spisa vidljivo je kako je Abouyezid “uzalud tražio azil u Poljskoj”, nakon čega se vratio u Čečeniju.

Nakon odbijanja Poljske, Francuska im je dodijelila status izbjeglice 2011. godine

Francuska novinarka ispričala je što se dogodilo u slučaju obitelji Anzorov:

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Njegova je obitelj napustila Čečeniju u kolovozu 2005. i pokušala dobiti politički azil u Poljskoj, tvrdeći kako ih proruska čečenska vlada progoni. Poljske vlasti, unatoč tome što su suosjećale s razlozima neovisnosti Čečenije, smatrale su kako priča, koju su ispričali azilanti, nije opravdana davanjem statusa političkih izbjeglica. Stoga su se Abouyezid Anzorov i obitelj vratili kući 2007.”, pojasnila je Anne van Gelder.

Za novo odredište i novu molbu za azil izabrali su Francusku, u kojoj su dobili status izbjeglica u ožujku 2011. godine.

„One koje je Poljska odbila, Francuska je velikodušno i nepromišljeno prihvatila. Kao rezultat toga, profesoru je odrubljena glava u predgrađu Pariza, a ne u predgrađu Varšave”, osuđuje Van Gelder, koja ističe kako je Nacionalno antiterorističko tužiteljstvo, kada je Abdoullah Anzorov postao punoljetan, 4. ožujka 2020., produžilo njegovu dozvolu boravka koja sada vrijedi do ožujka 2030.

Na mjesto zločina već u petak navečer stigao je francuski predsjednik Emmanuel Macron, koji je ubojstvo nazvao “kukavičkim napadom na vrijednosti republike”.

“Učitelj je ubijen zato što je promovirao francuske vrijednosti; slobodu govora i slobodu vjeroispovijesti. Francuska stoji uz svoje učitelje i brani ih svim raspoloživim sredstvima”, izjavio je u kratkom televizijskom obraćanju iz pariškoga predgrađa te ubijenog profesora nedvojbeno proglasio žrtvom terorističkog napada.

Masovna migracija u Europu predstavlja zamjenu stanovništva i završit će krvoprolićem, upozorio je prošlog mjeseca i ugledni francuski novinar i filozof Eric Zemmour govoreći na francuskom kanalu CNews.

Francuska je pretrpjela ekstremne demografske promjene tijekom posljednjih desetljeća, što se očituje u činjenici da više od 20 posto svih novorođenih nosi arapsko-muslimanska imena, ističe. U nedavnom se istupu Zemmour osvrnuo na zločine koje su počinili migranti.

“Čitavo francusko društvo ne pribjegava divljaštvu. Što je onda u pitanju? Mi znamo odakle divljaštvo dolazi. Mi svi znamo tko čini te napade. Mi znamo tko su to: 99,9% su djeca sjevernoafričkih i afričkih imigranata”, rekao je Zemmour, prema RAIR Foundation, koja je prevela njegove opaske iz emisije Face à l’Info.

“To ne znači da to rade svi imigranti iz Magreba i Afrike. Naravno da ne. Međutim, to znači da obično znamo tko su oni i znamo tko su njihove žrtve. Mi znamo da je žrtva Melanie i da se ubojice Melanie zovu Youssef ili tako nešto. Mi svi znamo sve to i također znamo kako mediji to ne žele prenijeti”, rekao je.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.