Poljoprivrednici u Irskoj mogli bi uskoro biti prisiljeni izvršiti potencijalno štetne promjene u svom poslovanju jer ih vlada tjera da primjenom njezinih mjera smanje navodne emisije stakleničkih plinova za 28 posto.
Vladini dužnosnici već se neko vrijeme bave pitanjem kako zelenim zakonima smanjiti emisije u poljoprivrednom sektoru, unatoč oštrim reakcijama farmera na slične mjere u drugim europskim državama.
Prema izvješću The Timesa koji prenosi Breitbart, irski ministar poljoprivrede, Charlie McConalogue, već je pristao prisiliti poljoprivrednike na smanjenje od 27 ili 28 posto, što je potez koji će izazvati znatne poremećaje na lokalnim farmama.
Irski medij navodi da još uvijek postoji znatan pritisak na McConaloguea da provede ograničenje od 30 posto, mjera za koju je čelnik jedne od najvećih poljoprivrednih organizacija u zemlji rekao da će rezultirati golemim smanjenjem broja stoke u zemlji.
“Cilj od 30 posto rezultirao bi znatno smanjenom proizvodnjom, što bi moglo opustošiti poljoprivredni sektor u Irskoj”, komentirao je predsjednik Udruge irskih poljoprivrednika Tim Cullinan takav poteza.
Agenda 2030. i Veliki reset
Čak i uz nižu procjenu od 28 posto, jedan od dužnosnika irske vlade naglasio je da to neće biti uobičajena situacija, s tim da takva mjera zahtijeva drastične promjene u irskoj poljoprivredi.
Veliki napor Irske da se emisije u poljoprivredi smanje za više od četvrtine dolazi u trenutku kada su u Nizozemskoj farmeri blokirali ceste i distribucijske centre jer su im životi “izbrisani” zbog provedbe zelenih ciljeva Europske unije.
Nizozemska vlada nastoji smanjiti emisije dušika u nekim područjima za 95 posto – što je potez koji bi rezultirao zatvaranjem čak 30 posto stočnih farmi u zemlji.
>Mario Stefanov: Pandemijom se skreće pozornost sa ‘svjetskog reseta’ u tijeku
Unatoč tako razornom učinku, vlada je nastavila s provedbom plana, poručivši da je zatvaranje farmi jednostavno “neizbježna tranzicija” koja je sastavni dio reformi EU-a.
Politička komentatorica Eva Vlaardingerbroek istaknula je da je premijer Mark Rutte “vrlo duboko uključen u Svjetski gospodarski forum” i da je veliki zagovornik svih ideja iznesenih u UN-ovoj Agendi 2030. i Velikom resetu. “Sve je to povezano, sve ove politike dolaze iz institucija i prvo se provode u našoj zemlji, mi smo neka vrsta pilot-zemlje zajedno s Kanadom za ovu agendu”, dodala je.
Tekst se nastavlja ispod oglasa