Višegradska skupina odbija migrantske kvote i neće podržati povećanje poreza

Foto: Fah

Čelnici Višegradske skupine (V4) koju sačinjavaju Mađarska, Slovačka, Češka i Poljska naglasili su kako moraju raditi zajedno ne bi li pobijedili u svijetu preobraženom pandemijom COVIDA-19, piše REMIX.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nakon sastanka premijera Višegradske četvorke u Katowicama u srijedu, mađarski premijer Viktor Orbán naglasio je kako politički blok treba ulaganja kako bi uspio i da stoga neće podržati povećanje poreza. Mađarska sada od Poljske preuzima godišnje predsjedanje skupinom V4.

Orbán je kao moguće prioritete mađarskog predsjedanja grupacijom V4 naveo odbijanje mogućeg nametanja kvota od strane EU u redistribuciji migranata te što hitniju integraciju zemalja Zapadnog Balkana u EU.

>Višegradska skupina protiv prijedloga EK o migracijama: ‘Kvote pod bilo kojim drugim imenom i dalje su kvote’

Tekst se nastavlja ispod oglasa

>Zašto se Hrvatska nije pridružila Višegradskoj skupini, u koju je pozvana već 1991. godine?

>15. veljače 1991. osnovana Višegradska skupina: je li i Hrvatskoj mjesto u njoj? 

“Detaljno smo raspravili strategiju. Ova je tema dio europske budućnosti. Schengen i strategije za Zapadni Balkan također su povezani s tim. Unutarnje tržište Europske unije koje ne funkcionira, također je vrlo važno. Još uvijek ne uspijevamo maknuti prepreke za djelovanje naših tvrtki”, rekao je češki premijer Andrej Babiš nakon sastanka.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kao drugu temu rasprave naveo je potporu grupacije V4 u nuklearnoj energiji.

“U dobroj smo poziciji. Sjajno je što će Slovenija preuzeti predsjedavanje Unijom. To je sjajna prilika da istaknemo svoja zajednička stajališta”, kazao je Babiš. Češki je premijer uz to zahvalio partnerima iz grupacije na solidarnosti nakon prošlotjednog tornada u Južnoj Moravskoj.

“Veoma to cijenimo”, naglasio je Babiš.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.