Kolika je razlika u cijeni m3 drveta?

drva vlada
Foto: Fah, iStock by Getty images

Komentar čitatelja

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nestašica drva za ogrjev u Dalmaciji: Zašto su Talijani pokupovali drva po Lici, zašto Vlada nije ograničila prodaju i zaštitila Hrvate?

Drvo hš nije poskupilo niti blizu 50-100% kao sve drugo.
“Krizni” rabat za domaćinstva je 15%.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kada shvatite da “socijalne cijene” ne služe ničemu osim bogaćenju pojedinaca možda nešto i krene na bolje u ovoj regiji EU (ne mogu napisati državi).

Imam plin na akciji, preprodam i zaradim min. 50% sa svakim m3!
Imam drva na akciji, preprodam i imam min. 50% zarade sa svakim m3!

Nastavite niz.

A 75 puta sam već tražio “novinare” (koje jako boli plin) da istraže koliko je koštao m3 drveta u Hrvatskoj, a koliko u Austriji i Italiji.
Za godine npr. od 2000. nadalje.
A onda mogu pitati HŠ zašto nisu nikada ponudile drvo direktno Austrijancima i Talijanima, pa i po 15% nižim cijenama nego što su kod njih nego su prodavale po “bagatelnom” cjeniku prekupcima.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Također zašto se više od 90% drveta ne prodaje na licitacijama dok se u mnogim državama 90% prodaje tako.
Planira li ministarstvo poljoprivrede to ikada promijeniti.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.