Poligoni za izvlačenje novca

Komentar čitatelja

Tekst se nastavlja ispod oglasa

(VIDEO) Marijana Petir: ‘Drvo mora postati važan segment ruralnog razvoja Hrvatske’

Tomi – 17.09.2020.

Državne uprave …vode,šume, ceste itd ,su još od perioda 90 ih najveći poligoni za izvlačenje državnog novca u privatne džepove, način i sredstva su sporedni …a ima podosta i nestručnog i nesavjesnog vladanja uzrokovanog negativnom selekcijom ljudi kroz pol stranke. Ako znamo da je upravo država još uvijek najveći poslodavac u zemlji, onda je jasno o kakvim razmjerima ovdje pričamo, tj kriminalne djelatnosti su se dobrim dijelom prebacile u državna tijela tj u sferu pol djelatnosti ( iz svakodnevice vodimo da su se mnogi gotovo specijalizirali za takve djelatnosti) . Šume su svakako važan segment ove priče ,u posljednje vrijeme nekoliko udruga za zaštitu okoliša,šuma i prirode općenito ( između ostalog i jedna braniteljska udruga) , govori o neprimjerenom odnosu prema ovom prirodnom resursu.Na mnogim mjestima dolazi do brutalne ( čiste) sječe šuma ,pravda se nekakvim bolestima stabala i sl. same radnje se izvode neovisno o vremenskim uvjetima pa imamo slučajeva ( u Slavoniji) gdje se na takav način dodatno devastira šumsko tlo i sl ..tj stvara dupla šteta..Bilo bi zanimljivo pokupiti naše upravne šumske djelatnike i odvesti ih na tečajeve u ( nama bliže) članice EU, Sloveniju, Austriju.,pa da vide načelno kakav je odnos države naspram vlastitoga šumskog fonda… Što se tiče šumske industrije…to bi trebalo biti dobrim dijelom vezano uz ovo prvo o čemu sam govorio. ..tj drvo prvo treba izrasti, da bi ga se moglo industrijski tretirati.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.