Primjera je puno, nažalost

Bratanić korupcije
Foto: Fah

Komentar čitatelja

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Bratanić: Rimski ugovor – prijateljstvo i srdačna suradnja Jugoslavije i Mussolinija

Jako dobra stvar da se o ovome piše. To objašnjava puno, prvenstveno i to zašto su servi imali tako dobre odnose sa talijanskim fašistima tijekom 2. svj. rata. Talijani su im bili zahvalni jer su im servi darovali / tudji / teritorij. Svoga se nikada ne bi odrekli ali sa tudjim bi trgovali. Objašnjava i to da Pave lić nije prodao dijelove N D H nego je postavljen pred gotov čin gdje je morao potpisati, tj. legalizirati to što su servi već davno poklonili Italiji. Nažalost, i do današnjih dana mu se predbacuje da je prodao dijelove Dalmacije i Istru. Samo se nikako nemože naći kupoprodajni ugovor.

Ali Talijani su te dijelove pljačkali još od 20,-tih godina prošlog stoljeća, primjerice počeli su skidati dijelove Arene u Puli kada ih je građanstvo u tome spriječilo. Ali to što se nije moglo spriječiti je primjerice to da su Talijani razmontirali tračnice i kompletno sa tramvajima ih ukrali i odvezli u leglo mafijaštva – od tog vremena i Palermo ima tramvaj a tramvajska linija Rijeka – Opatija je još samo na razglednicama. Par stoljeća prije su sjekli šume sa Kornata koji su onda bili pošumljeni kao naš Gorski Kotar a danas izgleda kao pustinja. Ali stabla nisu nestala, možemo ih vidjeti u Veneciji kao stupove na kojima su zavezane gondole.
Spomenuo bi i to da su nakon pada komunizma Talijani bili protiv izgradnje tunela Učka jer im je bilo u interesu da mladi Istre idu studirati u Trst, a ne u Rijeku ili Zagreb. Primjera je puno, nažalost.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.