BiH: Agrokorovi dobavljači nervozni, no poslovanje nije ugroženo

Foto: Fah

Iako među dobavljačima tvrtki iz “Agrokorova” koncerna koje su registrirane u Bosni i Hercegovini ima nervoze, ništa ne ukazuje kako će oni biti oštećeni ili da će njihova potraživanja ostati nenaplaćena, ocijenio je u srijedu predsjednik Vanjskotrgovinske komore BiH Bruno Bojić.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Prostor Bosne i Hercegovine posluje pozitivno. Podmiruju se sve obaveze i prema dobavljačima i prema radnicima i prema državi”, kaza je Bojić u intervjuu za portal Klix.

Bojićevo je stajalište kako su nervozu prouzročile “nepromišljene izjave” i nagađanja u medijima, no nitko od dobavljača “Agrokorovih” tvrtki koje posluju u BiH do sada se nije požalio Vanjskotrgovinskoj komori na probleme.

Predsjednik komore kazao je kako su neopravdana strahovanja da će se iz sredstava u BiH sada izmirivati dugovi nastali u Hrvatskoj. Kazao je kako “Agrokor”, odnosno vladin povjerenik Ante Ramljak, može posegnuti za dividendom od tvrtki koje posluju u BiH, no to ne može ugroziti izvršavanje financijskih obveza prema dobavljačima iz BiH.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Oni se ne mogu petljati u to hoće li se nekome plaćati obaveze ili ne, niti mogu davati prioritete glede izvršavanja obaveze u Bosni i Hercegovini, odnosno ne mogu utjecati na ugovorene rokove i izmirivanje obaveza prema radnicima i prema državi, tj. poreznim upravama”, kazao je Bojić.

U Vanjskotrgovinskoj komori BiH raspolažu s podacima kako su dugovi “Agrokorovih” tvrtki u BiH dobavljačima iz te zemlje oko 170 milijuna konvertibilnih maraka (oko 87 milijuna eura), čemu treba dodati još 125 milijuna KM (64 milijuna eura) dugova povezanih pravnih osoba poput Leda i Konzuma.

Taj iznos dugovanja, ocjenjuje Bojić, ne može ugroziti poslovanje i likvidnost “Agrokorovih” tvrtki u BiH.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.