Čorić se neće sastati s radnicima INA-e jer je sindikalni povjerenik član Mosta

Foto: fah

Ministar energetike i zaštite okoliša Tomislav Ćorić izjavio je u srijedu novinarima da neće primiti radnike INA-e te da politikantstvo i strančarenje nije komunikacija koju podupire.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Komentirajući prosvjed radnika INA-e u Sisku i zahtjev Gradskog vijeća da se povuče Zakon o privatizaciji INA-e, koji je trenutačno na javnom savjetovanju, Ćorić je ocijenio da prijedlog Gradskog vijeća “nema smisla” i da taj zakon neće povući iz e-savjetovanja.

Kad je riječ o porukama s prosvjeda, Ćorić je podsjetio da je sindikalni povjerenik Predrag Sekulić član Mosta i njihov kandidat na prošlim lokalnim izborima.

“Sekulić sva svoja promišljanja o INA-i i općenito energetskom sektoru i pozicijama pojedinaca u Vladi treba artikulirati kroz predstavnike Mosta u Saboru. Mislim da je to korektno i legalan način da to učini”, smatra Ćorić.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Što se tiče mojih razgovora, kako s manadžmentom INA-e, tako i s reprezentativnim sindikatima, uvijek sam bio otvoren za njih”, rekao je Ćorić te dodao da ipak neće primiti radnike na razgovor unatoč njihovu zahtjevu.

“Neću primiti radnike INA-e zato što ta naša kompanija, koja broji tisuće ljudi, ima reprezentativne sindikate. Politikantstvo i strančarenje koje se u konkretnom slučaju od strane gospodina Sekulića prenijelo na ulicu nije način komunikacije koju podržavam i to je za mene završena priča”, poručio je Ćorić.

Na novinarsko pitanje da rafinerija posluje mnogo bolje nego što je prikazano u dokumentaciji, Ćorić je odgovorio da bilo kojom kompanijom upravlja njezina uprava, koja je u ovom slučaju sastavljena od šest stručnjaka čiji je zadatak da procjenjuje rad kompanije i kreira njezine planove.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Ti stručnjaci su donijeli poslovni plan za 2019. koji je podržao Nadzorni odbor i nemam tomu što dodati”, rekao je.

Na pitanje što ako MOL izrazi želju da dokupi dionice INA-e, Ćorić je odgovorio da su izmjene Zakona o privatizaciji “potpuno jasne” te da Hrvatska njime nastoji maksimalno zaštititi nacionalne interese.

“Bilo kakva značajnija kupnja vrijednosnih papira u pravilu podrazumijeva da onaj tko ima namjeru kupnje treba Vladi Republike Hrvatske podastrijeti svoj dugoročni poslovni plan. Ako taj plan narušava energetsku sigurnost Hrvatske, Vlada će taj plan odbiti. Ako se to ne dogodi, taj plan neće biti odbijen”, istaknuo je Ćorić.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Na pitanje bi li gašenje Rafinerije Sisak ugrozilo energetsku sigurnost Hrvatske, odgovorio je da je “transformacija energetskog biznisa na području Rafinerije Sisak, uz modernizaciju Rafinerije u Rijeci koja, prema planu, iznosi između 3,5 i četiri milijarde kuna, nešto što će rafinerijski biznis u Ini učiniti dugoročno održivim i profitabilnim.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.