Danas će se u Ministarstvu financija održat će se prvi sastanak radne skupine sastavljene od predstavnika države, banaka i dužnika u švicarskim francima, javlja Poslovni.hr.
Udruga Franak dolazi s poznatim prijedlogom da se provede konverzija tih kredita u kunske, prema tečaju i kamatama koji su vrijedili na dan odobravanja kredita. Banke su izašle s prijedlogom da će svojevoljno otpisati dugove prema socijalnim kriterijima, pri čemu i državi nude da se uključi u taj proces. Prema prvoj varijanti, država bi za socijalno ugrožene građane otkupila stanove po sadašnjoj tržišnoj vrijednosti i ponudila ih dužnicima u najam, a prema drugoj, dužnici bi stanove vraćali bankama i tako se riješili dugova.
Sastanak počinje bez javno objavljenog podatka koliko je socijalno ugroženih građana koji ne mogu vraćati stambene kredite, a on je poznat bankama. Spominjao se i prijedlog iz središnje banke da se bankama uvede porez na kredite u CHF, iz kojeg bi se isplaćivala razlika kredita između zamrznutog i tržišnog tečaja, također prema nekim socijalnim kriterijima.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr/poslovni.hr
Photo: fah
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.