General i bivši saborski zastupnik Željko Glasnović na Facebooku se osvrnuo na današnji ‘Dan oslobođenja Zagreba’. Na današnji dan prije 76 godina, 8. svibnja 1945., partizanska je vojska ušla u Zagreb. Tako glavni hrvatski grad iz ruku ustaške vlasti prelazi u ruke jugoslavenskih komunista uz masovna ubojstva i likvidacije bez suđenja, a njihovi nasljednici i obožavatelji slave kao Dan oslobođenja Zagreba, poput nove ekstremno lijeve vlasti Tomislava Tomaševića koja sudjeluje u “antifašističkim” manifestacijama, a za demografske mjere poput roditelj odgojitelj nemaju razumijevanja.
> Uhvaćen u laži: Što je Tomašević o mjeri roditelj odgojitelj govorio u predizbornoj kampanji?
Glasnović je povukao paralelu između ovih zločina i aktualne teme usmrćivanja nerođene djece.
Glasnovićevu objavu prenosimo u cijelosti.
‘Dan tuge i očaja. Na današnji dan 1945. godine tifusari ulaze u Zagreb i oslobađaju ljude od života i nekretnina.
Starogradske zagrebačke obitelji su nestale, istrijebljene su u logoru Kanal, na mjestu današnjeg autobusnog kolodvora u Zagrebu, u nizovima drvenih baraka ograđenih bodljikavom žicom i okruženih partizanskim stražama. Nakon što bi ih pobili useljavali su se u njihove stanove gdje i danas žive njihovi nasljednici.
Oduzeli su im hektare i hektare zemljišta, ukinuli na tisuće privatnih poduzeća, pogubili desetke i desetke stotina novinara, književnika i intelektualaca. Obitelji žrtava nikada nisu dobili natrag povratak svoje imovine. Danas, ta monstruozna ubojstva, njihovi nasljednici i obožavatelji slave kao Dan oslobođenja Zagreba. Oslobađali su Zagreb, od koga točno? – Od Hrvata, kao i ’91 Vukovar.
>8. svibnja 1945. ulazak partizana u Zagreb – počeo krvavi obračun s protivnicima
> U centru Zagreba: Otkrivene komunističke egzekucije nakon kraja Drugog svjetskog rata
Kako očekivati od današnjih arhitekata kulture smrti – moralnih nakaza i serijskih aborcionista koji pod krinkom ‘obrane ljudskih prava’ demonstriraju na Trgu sv. Marka te zagovaraju smrt nerođenog djeteta – da osude zločine koje je tada provodio Vlado Ranogajec koji je potpisao na stotine smrtnih presuda, kad među njima nema razlike. Potpuno su isti, samo u različitim vremenima.
1945. godine suđenje i ubijanje bez obrane i prava na obranu omogućavalo im je izvrtanje istine jer je izvođenje dokaza u korist obrane bilo zabranjeno. Isto se događa i danas u bolesnim glavama zagovaratelja pobačaja – po njima pobačaj mora biti besplatan, dostupan i siguran, bez pitanja, bez čekanja i bez savjetovanja. Prijevod ove izjave bio bi ozakonjeno naručeno ubojstvo mora biti besplatno, dostupno i sigurno, bez pitanja, bez čekanja, bez savjetovanja.
Na isti način djelovao je prijeki sud Vlade Ranogajca. Taj isti osloboditelj Ranogajec danas ima i svoju ulicu u Zagrebu kao narodni heroj, a nasljednici izvršitelja imaju stanove i imovinu žrtava, dok savjesti i straha Božjeg nema nitko, zaključio je general Glasnović.
Ekstremno lijeva zagrebačka vlast na “7. Trnjanskim kresovima” – hoće li 8. svibnja ponovno biti Dan grada Zagreba?
Prvi puta otkako “antifašisti” pale Trnjanske kresove u Zagrebu ekstremno lijevi gradonačelnik uz svoje ljude odlučio je podržati tu manifestaciju. U nedjelju gradska je vlast obilježila “Dan pobjede nad fašizmom i Dan oslobođenja Zagreba” na Mirogoju položivši vijence na Grobnici narodnih heroja i partizanskom groblju na Gradskom groblju Mirogoj.
“Promjenom političke klime u gradu, konačno su nastali uvjeti za otvorenu institucionalnu podršku gradskih vlasti što vidimo kao prvi korak prema ispunjenju dijela misije Mreže antifašistkinja. Pritom, smatramo da bi se Zagreb iskreno vratio svojim vrijednosnim fundamentima trebao bi Dan oslobođenja (8.5.) ponovno biti i Dan grada.”, poručili su iz Mreže Antifašistkinja Zagreba.
Izvor: narod.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.