Ponedjeljak, 24 veljače, 2025
5.5 C
Zagreb
Pratite nas:

HAK: Zbog jakog vjetra od Delnica do Kikovice i preko Paškog mosta mogu samo osobni automobili

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Jaki vjetar jutros usporava vožnju na pojedini dionicama cesta uz jadransku obalu dok mokrih kolnika mjestimice ima u Dalmaciji i Slavoniji, izvijestio je u srijedu ujutro Hrvatski auto-klub (HAK).

Zbog vjetra promet je dopušten samo za osobna vozila:

autocestom A6 Rijeka-Zagreb između čvorova Delnice i Kikovica (obilazak za ostala vozila je državnom cestom DC3 preko Gornjeg Jelenja);
na Paškom mostu.

Na Jadranskoj magistrali (DC8) između Bakra i Svete Marije Magdalene te na lokalnoj cesti Križišće-Kraljevica (LC58107) zabrana je prometa za autobuse na kat, vozila s kamp prikolicama, motocikle, dostavna i vozila s natkrivenim tovarnim prostorom (I. i II.skupina vozila).

Na Krčkom mostu, zbog olujnog vjetra, zabrana je prometa za motocikle, prikolice za stanovanje, kamp prikolice s tri ili više osovina, kombi vozila visine preko 1,9 m, autobusi na kat i autobusi duplih osovina koji vuku prikolicu, osobna vozila koja vuku malu prikolicu s jednom osovinom, u oba smjera (I. skupinu vozila).

Jak vjetar usporava vožnju autocestom A1 Zagreb-Split-Ploče između tunela Sveti Rok i vijadukta Božići, vozi se uz ograničenje brzine 40km/h, a dionica je otvorena za sav promet.

Mokri su i skliski kolnici mjestimice na istoku Hrvatske. Vozače HAK upozorava da prilagode brzinu i način vožnje uvjetima na cestama.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Brza i fina juha od tri vrste luka

Ova juha odličan je izbor za borbu protiv prehlade i gripe!

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci