Gradonačelnik Milan Bandić susreo se u palači Dverce s Vrhbosanskim nadbiskupom kardinalom Vinkom Puljićem u društvu s kiparom Hrvojem Urumovićem, autorom spomenika sv. Ivanu Pavlu II, postavljenom ispred katedrale Srca Isusova u Sarajevu, koji su mu u znak zahvalnosti na potpori za podizanje spomenika, uručili inicijalnu skulpturu, odljev natječajnog rada.
“Nikada nisam otišao u Sarajevo da nisam posjetio duhovnog pastira u Bosni i Hercegovini, našeg kardinala Vinka Puljića i čast mi je da je našao vremena i posjetio me. Zajedno smo odradili veliki posao” – spomenik čovjeku koji je proglašen svetim i koji je tri puta pohodio Hrvatsku i dva puta BiH, te trajno ostao u Sarajevu ispred naše Katedrale, rekao je gradonačelnik.
Kardinal Puljić je još jednom zahvalio gradonačelniku na inicijativi da u Zagrebu bude prva donatorska večer, nakon koje je održana i druga u Sarajevu: “Uspjeli smo realizirati postavljanje spomenika koji je vrlo lijepo primljen od građana Sarajeva i svih ljudi dobre volje, a posebno od turista koji dolaze i rado se fotografiraju pored njega.”
Na susretu su se visoki gost i gradonačelnik osvrnuli i na katastrofalne poplave koje su pogodile Bosnu i Hercegovinu, Srbiju i Hrvatsku: “Drago mi je da Grad Zagreb i institucije crkve koordinirano rade na pomoći za ljude koji su ostali bez ičega. Vjerujem da će to biti jedno, ne samo materijalno ohrabrenje, već i osjećaj da u nevolji nismo sami”, rekao je kardinal Puljić.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: Narod.hr/Agencije
Photo: www.zagreb.hr



Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.