Karamarko bio na Saboru HDZ-a i tajanstveno poručio: Nikad se ne zna…

Karamarko
Foto: FaH

Tomislav Karamarko, prethodnik Andreja Plenkovića na dužnosti predsjednika HDZ-a, u nedjelju je na Plenkovićev poziv bio nazočan na saboru stranke, a nakon toga pozvao je na osnivanje domoljubne koalicije.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Plenković je pozvao Karamarka na sabor HDZ-a i ondje ga posebno pozdravio.
Karamarko je kasnije izjavio kako se neće kandidirati na izborima, ali je u svome stilu izjavio kako se “nikad ne zna”.

Nakon sabora HDZ-a, Karamarko je u objavi na Facebooku pozvao na osnivanje domoljubne koalicije.

Karamarko kaže da se nije ni s kim ni o čemu dogovarao

“Odazvao sam se pozivu kao što sam to činio prigodom nekih obljetnica prošle i pretprošle godine”, napisao je. “Nisam razgovarao niti dogovarao sa nikim ništa”, dodao je.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
>Karamarko odbrojava dane do objave povratka u politiku: Za izbore sprema listu s Esih, Vukelić, Kovačem?

“Moram priznati da sam dvojio ići na Sabor ili ne!? No, kad se pred nacijom uprizorio PRH sa svojom predizbornom bravurom, nakićenom verbalističkim savršenstvom, najavom “smrt fašizmu-sloboda narodu” koalicijom kojoj će ON (a tko drugi) biti na čelu, ipak sam odlučio doći do Lisinskog”, napisao je Karamarko, osvrćući se na najavu Zorana Milanovića da će se kandidirati na parlamentarnim izborima na listi SDP-a.

“U koječemu se ne slažem sa politikom vrha Hdz-a iako akceptiram sve što je bilo uspješno. I mislim da je došlo vrijeme resetiranja nekih dijelova te politike zbog opstanka stranke i onemogućavanja izborne pobjede onih snaga koji neovisnu Hrvatsku niti su htjele niti ikada prihvatile. To je odgovornost trenutnog vodstva. Nadam se da ju i prihvaćaju”, objasnio je.

Predlaže ‘što širu’ koaliciju domoljubnih stranaka

“Ovim putem predlažem vodstvu stranke da HDZ formira što širu koaliciju domoljubnih, suverenističkih stranaka i tako se odupre i savlada najezdu protuhrvatskih, teškom demagogijom naoružanih, snaga. Galopiraju kozačkom energijom i neće birati sredstva”, poručio je, navodeći stranke s kojima bi HDZ, smatra, trebao koalirati.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“O toj koaliciji treba razgovarati sa Hrvatskom strankom prava, Hrvatskim bilom, Domovinskim pokretom i svakako umirovljenicima. Siguran sam da bi i braniteljske udruge podržale ovakvu opciju”, napisao je Karamarko.

>Karamarko Ursuli Von der Leyen i Zlatevu: Što poduzimaju da se Tito makne iz Hrvatske?

Smatra da Hrvatska ulazi u “još turbulentnija vremena i svi koji želimo sačuvati našu, krvlju stečenu neovisnu Hrvatsku, moramo biti jedinstveni”. “Svijest da su naš identitet, a moguće i opstojnost, ugroženi dovela me danas u Lisinski. Tuđmanova stranka mora opstati ali u onom obliku kako je narod želi i osjeća”, upozorio je.

Karamarko je imao zanimljivu karijeru u HDZ-u i izvan njega

“Prepustiti Hrvatsku u ruke onima kojima je vanjskopolitički doseg Banja Luka bila bi tragedija naše generacije”, zaključio je Karamarko.

Tomislav Karamarko bio je početkom 90-ih godina šef kabineta predsjednika Vlade Josipa Manolića i Franje Gregorića te predsjednika Sabora Stjepana Mesića.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nakon toga je napustio HDZ i vršio različite dužnosti u Ministarstvu vanjskih poslova i sigurnosnim službama. Bio je voditelj izbornog stožera Stjepana Mesića 2000., a kasnije njegov savjetnik za nacionalnu sigurnost.

U HDZ se vratio 2011., a godinu dana kasnije postao je predsjednikom stranke.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.