Karamarko pozvao srpske političare da kažu što doista misle o projektu Velike Srbije

Knin, 05.08.2015 - Predsjednik HDZ-a Tomislav Karamarko poruèio je u srijedu iz Knina kako je 5. kolovoza jedan od najveæih dana u hrvatskoj povijesti, a na kritike koje na raèun proslave toga dana dolaze iz Srbije uzvratio je kako srpska politika ne može sa susjedima korespondirati bazirajuæi politiku na mitovima, poluistinama i nesitinama. Na slici Tomislav Karamarko dao je izjavu za medije. foto HINA/ Tomislav PAVLEK /ds

Karamarko je naglasio da je obljetnica Oluje jedan od najvećih dana u hrvatskoj povijesti te je pozvao srpske političare da kažu što misle o projektu Velike Srbije koji je propao prije 20 godina – 5. kolovoza, upravo u Kninu, u oslobodilačkoj akciji hrvatskih snaga “Oluji”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Danas je poseban dan, jedan od najvećih u hrvatskoj povijesti – dan kad smo oslobodili Domovinu, kada je upravo u Kninu završetkom Oluje slomljen san o Velikoj Srbiji“, rekao je Karamarko novinarima na Kninskoj tvrđavi, nakon podizanja hrvatske državne zastave i otkrivanja spomenika prvom hrvatskom predjedniku Franji Tuđmanu.

Danas je, dodaje, dan ponosa, časti i veselja, ali i tuge i sjećanja na “sve momke” koji su dali živote za Hrvatsku.

Neozbiljne poruke iz Srbije

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Neozbiljnim je nazvao postupke iz Srbije gdje je danas proglašen dan žalosti u povodu 20-e obljetnice Oluje.

“Srpski političari još uvijek šire svoju političku teoriju i priču na osnovu nekakakvih poluistina, laži i mitova i opet pokušavaju nametnuti hrvatskom narodu nekakvu kolektivnu odgovornost“, kazao je Karamarko.

Istaknuo je kako se Hrvatska samo branila, s obzirom da je trećina njena teritorija bila okupirana.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Volio bih da srpski političari razmišljaju o tih pet godina okupacije i što je to značilo za građane hrvatske nacionalnosti koji su ubijani i protjerani“, poručio je Karamarko.

Hrvati su s okupiranih područja protjerivani s vrećicama u rukama, podsjetio je predsjednik HDZ-a.

“Što je sa njima, oni su bili sretnici jer su preživjeli – o tome ne pričamo nego pričamo o odlasku srpskog stanovništva. Žao nam je zbog toga, ali taj odlazak bio je planiran u stožeru Slobodana Miloševića“, kazao je Karamarko.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Bilo bi, dodao je, vrijeme da se srpski političari distanciraju od velikosrpske politike Slobodana Miloševića i plana stvaranja Velike Srbije na teritoriju Hrvatske.

“Neće proći, tako da ih pozivam (srpske političare) da doista kažu što misle o projektu Velike Srbije koji je ovdje (u Kninu) propao“, rekao je Karamarko na Kninskoj tvrđavi.

Dva protokola?

Predsjednik HDZ-a Tomislav Karamarko nije u srijedu htio komentirati postojanje dvaju protokola na središnjoj svečanosti obilježavanja 20. obljetnice Oluje – jednog Vlade i Sabora, a drugog predsjednice Republike i gradonačelnice Knina.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Tu smo zbog velikog Dana i predsjednika Tuđmana koji je snivao i osmislio ovu Hrvatsku, tu smo zbog naših branitelja i taj dio (protokola) ne bih komentirao“, kazao je Karamarko.

Upitan tko je kriv za dva protokola, Karamarko je rekao da ne zna te da to ne treba pitati njega jer nije šef protokola.

Nije želio komentirati ni premijerovu odluku da ne govori na svečanosti u Kninu.

“Ne znam, pitajte premijera”, kratko je uzvratio novinarima.

 

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.