Manje od mjesec dana prije lokalnih izbora, mlade volonterke stranke Most napadnute su na zagrebačkom Trgu bana Josipa Jelačića. Policija je stigla na mjesto događaja.
Volonterske su na štandu prikupljale potpise za gradonačelničku kandidatutru, a napad se dogodio danas oko 14:40.
Napadač je došao na štand Mosta i počeo razbacivati reklamni materijal, nakon čega je jednu volonterku udario u glavu nekoliko puta. Drugu volonterku je nakon toga uhvatio za kosu i nanio joj više udaraca šakom u glavu. Teže ozljede spriječene su brzom reakcijom prolaznika koji su napadača oborili na zemlju. Ubrzo je došla i policija koja je napadača privela.
Djevojke su u šoku, vidno potresene i s vidljivim masnicama na licu. Zatražile su pomoć liječnika, priopćio je Most.
U blizini je bilo nekoliko drugih štandova, ali čini se da je napadač ciljano došao na štand Mosta.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.