Možemo kreće s ideološkim predogojem djece: Tko vjeruje da im je cilj slobodno i kritičko promišljanje?

Zagreb, 31.8.2021 - Gradonačelnik grada Zagreba Tomislav Tomašević održao je konferenciju za medije. Foto HINA/ Dario GRZELJ/ dag

Gradonačelnik Zagreba Tomislav Tomašević (Možemo) najavio je kako kreće s ideološkim predogojem djece.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Idu aktivnosti za uvođenje građanskog odgoja i obrazovanja u škole. Danas je išao dopis da se vidi koliko je učenika zainteresirano za tu izvannastavnu aktivnost. I već ove godine će to biti uvedeno tamo gdje je interes velik”, rekao je, između ostaloga, na konferenciji za medije.

Zanimljivo je kako su GONG i udruge povezane s Možemo bile protiv demokratizacije izbornog sustava. Također su u suradnji s SDP-om i lijevim medijima napadali referendum o braku. Nakon svega najavljuju kako će oni djecu poučavati kako da budu aktivni građani.

Najavljeno u predizbornom programu

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U svom predizbornom programu Možemo je naveo kako kani uvesti izvannastavnu aktivnost Odgoja i obrazovanja za aktivno građanstvo u sve osnovne škole od 5. do 8. razreda i u sve razrede srednje škole u Gradu Zagrebu.

“Uvest ćemo izvannastavnu aktivnost Odgoj i obrazovanje za aktivno građanstvo u osnovne i srednje škole, s ciljem pripreme učenika za preuzimanje svjesne, odgovorne i aktivne uloge u društvu te brige za javno dobro, osjetljivost na probleme u zajednici, solidarnost i spremnost na osobni doprinos u rješavanju problema zajednice”, stoji između ostaloga u programu na njihovim stranicama.

“Također ćemo osigurati potpore za projekte kojima se stvaraju novi nastavni sadržaji vezani uz obrazovanje za aktivno građanstvo, u čijem osmišljavanju i provedbi zajedno sudjeluju škole, organizacije civilnog društva, znanstvene i znanstveno-nastavne institucije, socijalna poduzeća, obrti, zadruge i sindikati”, stoji u programu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

> Grad postavlja po 3 člana u školske odbore: Ako Tomašević pobijedi hoće li nametati LGBT agendu? 

Hoće li nametati LGBT agendu?

Podsjetimo, u programu Tomislava Tomaševića važnu ulogu ima tzv. “rodna i LGBTIX jednakost”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U programu ističu kako su “rodnom diskriminacijom i rodno uvjetovanim nasiljem (što uključuje i homofobiju, bifobiju, interfobiju i transfobiju), pogođene LGBTIQ+ osobe”, a Zagreb potom predstavljaju kao nesiguran grad.

“One (LGBT osobe op.a.) su sustavno gurane na margine društva te se nad njima učestalo vrši diskriminacija i nasilje, što pokazuju i europska i nacionalna istraživanja. Naime čak 64 % ispitanih doživjelo je neku vrstu nasilja na osnovi seksualne orijentacije, rodnog identiteta, rodnog izražavanja i/ili spolnih karakteristika, dok se na razini EU-a Hrvatska nalazi na visokom mjestu u gotovo svim kategorijama koje mjere homofobiju, transfobiju i bifobiju u društvu. Istraživanje raspoloženja građana i građanki EU-a prema pravima LGBTIQ+ osoba provedeno 2015. i 2019. godine pokazuje da je Hrvatska jedna od rijetkih država članica EU-a koja bilježi pad prihvaćenosti LGBTIQ+ osoba.

Zalažu se i za pobačaj i ističu kako će “osigurati obavljanje dostupnog i sigurnog pobačaja u bolnicama u vlasništvu Grada te pristup medikamentoznom prekidu trudnoće.”

Pozornost će staviti i na “osnaživanje organizacija i zajednica koje se bave pitanjima rodne i LGBTIQ+ ravnopravnosti u Zagrebu“.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Pružili bi i “gradske prostore za neprofitne organizacije koje se bave ljudskim i radničkim pravima te pravima žena i LGBTIQ+ osoba“.

S obzirom na sve ove jasne iskaze podrške LGBT i rodnoj ideologiji koju stranka Možemo izražava, opravdan je strah da će se i onim najmlađima u školama nametati ta ideologija.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.