“Pokrenuli smo Hrvatsku i uredili državu”, poručio je Mirando Mrsić na konvenciji SDP-a Primorsko-goranske županije, dodajući da se SDP mora mijenjati kako bi odgovarao onome što zahtijevaju građani.
‘Jesmo li uspjeli – jesmo’
“Jesmo li uspjeli – jesmo, jesmo li mogli bolje – jesmo”, rekao je Mrsić ocjenjujući rezultate na državnoj razini. Nastavljamo dalje i nema bacanja koplja u trnje jer ne smijemo dopustiti da nestane ideja socijaldemokracije, poručio je.
Na konvenciji nije bilo predsjednika SDP-a Zorana Milanovića.
“Zašto netko nije došao to on zna. Netko ima obaveze, netko nije imao vremena, bio je spriječen ili nije htio doći. Došao je onaj tko je htio”, rekao je Komadina.
“Ovdje nisu bili tek neki, ovdje su bili mnogi SDP-ovi saborski zastupnici, članovi Vlade, bio je naš europarlamentarac (Tonino Picula), dakle viđeni ljudi SDP-a.”, rekao je Komadina.
Pobuna u kokošinjcu?
HRT tvrdi da u riječkom SDP-u raste nezadovljstvo vrhom stranke, ponajprije Zoranom Milanovićem – te da na to ukazuje neformalni sastanak SDP-ovaca ovoga vikenda u Tuhelju, na kojem su se neslužbeno Obersnel i Milanović sukobili oko Izmjena poreznog sustava koje su lokalnoj vlasti oduzele dio prihoda.
Obersnel danas s govornice poručio da će ono što misli svima reći u lice. “Mislim da oni koji imaju nešto reći i koji imaju primjedbe to mogu reći otvoreno. … Naviknuti smo raditi da svakome kažemo u lice ono što mu mislimo reći. Ako je u pitanju kritika, kritika! Ako je u pitanju pohvala, pohvala”, rekao je riječki gradonačelnik Vojko Obersnel na konvenciji.
Saborski zastupnik Luka Denona komentirao je navode da je Obersnel napadnut u Tuheljskim toplicama, gdje se za vikend okupio vrh stranke, zbog svojih istupa u javnosti upitavši postaje li se “protivnik Iblera” ako se iznese svoje mišljenje. “Ne može se zabraniti pojedincima da iznose svoja stajališta i kažu da se ne slažu”, poručio je.
“Obersnel, ali i Komadina nisu sami. Oni ne govore samo u svoje ime, nego i u ime SDP-a Rijeke i Primorsko-goranske županije”, istaknuo je.
Ipak upravo je taj SDP danas na vlasti i isti ima moć ne izglasati zakone Vlade ili čak izglasati nepovjerenje Vladi. Sukobi za javnost ostaju u natuknicama, ‘iz povjerljivih izvora’ i neslužbeni, te ostaje sumnja da služe tek za skupljanje predizbornih poena i borbu za moć unutar stranke.
Na građane ipak navodne interne ‘nesuglasice’ ne utječu nikako ali utječu kolektivne ruke SDP-ovaca iz svih regija u Saboru i Vladi.
Izvor: