Penava: U sređenu državu migranti ne bi mogli ulaziti plivajući preko Une i pucajući na policiju

ministarstvo
Foto: fah

Ivan Penava, predsjednik Domovinskog pokreta, na konferenciji za medije povodom otvaranja službenih prostorija DP-a u Puli komentirao je političke aktualnosti, posebno situaciju s migrantima.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

”Iznimno sam sretan, zadovoljan i počašćen danas ovim društvom ovdje u prigodi otvaranja prostora Domovinskog pokreta u Puli za Grad Pulu, ali i za cijelu Istarsku županiju. Ovdje sam u društvu s našim Tihomirom Boćkajem, predsjednikom istarske podružnice, te s vrijednim članovima i simpatizerima Domovinskog pokreta. Ovo je veliki iskorak za Domovinski pokret”, uvodno je rekao Penava.

Raspudić: Schengen je priča za malu djecu, prijeti nam velika opasnost da postanemo migrantski hot spot

Penava je poručio kako očekuju da će ovim prostorom stvoriti svoju bazu potrebnu za okupljanje članstva i simpatizera, te za diskusije i promišljanje politika i akcija, a sve u cilju toga da budu na dispoziciji svojim sugrađanima kako bi radili za njihovo dobro.

”Što se tiče aktualnih političkih tema, vidim da su nove kaznene prijave i procesi u postupku i da europski tužitelji rade punom parom. Međutim, ono što nas zanima u ovom trenutku i ono što nas sve skupa okupira je dnevna problematika ogromnih cijena u trgovinama, odnosno pada životnog standarda, uzrokovanog dugoročnim i dugogodišnjim lošim politikama gašenja i zatvaranja tvrtki i gospodarskih subjekata na području Hrvatske”, upozorio je.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Dodaje kako to kulminira na različite načine i ovdje u Puli, gdje je aktualna tema brodogradilišta, ali i u Slavoniji, gdje je vrlo aktualna i živa tema zatvaranja farmi i kućanstava koja imaju svinje, a sve zbog, prije svega, lošeg pristupa i loših politika. Posljedično smo, naglasio je, postali država koja proizvodi sve manje stvari, uključujući ono elementarno, a to su mlijeko, meso, voće i povrće.

”Težimo sređenoj državi u koju migranti ne bi mogli ulaziti plivajući preko Une i pucajući na policiju”

”To se u konačnici reflektira na nedostatak robe na tržištu. Kad robe na tržištu nema, imate visoke cijene tih roba, a kada imate visoke cijene, zapravo vam plaća i mirovina više ne vrijede koliko su vrijedile nekad. Kad tome dodamo uvođenje eura u jako nepovoljnom trenutku, imamo pad životnog standarda i rekordnu inflaciju kakvu imamo u Republici Hrvatskoj”, ističe Penava.

Podsjetio je kako imamo i abnormalnu situaciju s ilegalnim migracijama kroz Hrvatsku te poručio da apsolutno nitko normalan nema ništa protiv toga da se ljudima u nevolji pomogne, poglavito u situaciji kada u državi nema dovoljno radne snage pa se ona uvozi, ali, upozorava Penava, ipak težimo strukturiranoj i sređenoj državi u kojoj se zna tko ulazi te kada i na koji način prelazi granicu, na koji način ga se prati i na koji način se skrbi o njemu kako bi se mogao kvalitetno asimilirati u hrvatsko društvo i postati njegov punopravan i vrijedan član.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

”A to definitivno ne može biti plivanje preko Une ili prelazak u hordama preko Gorskog kotara, a još pritom tu i tamo i zapucaju na Specijalnu policiju. Pred Hrvatskom su negativni trendovi i provođenje globalističkih ciljeva i programa, od transgender agende do popularizacije i distribucije materijala o navodnom seksualnom odgoju, kojima se sve ono što nije normalno pokušava napraviti normalnim”, istaknuo je.

Penava je naglasio da je globalistička agenda izvršila atak i pokušava razgraditi obitelj, nacionalnu državu i sve ono za što smo se borili i stvarali ovih 30 godina pa zaključio: ”To je nešto zbog čega je Domovinski pokret zapravo i nastao, i u obranu tih vrijednosti smo stali i stajat ćemo uvijek”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.