Predsjednik Nove ljevice i kandidat te stranke za splitskog gradonačelnika Dragan Markovina u utorak je pozvao kandidatkinju SDP-a za gradonačelnicu Splita Aidu Batarelo da odustane o kandidature kako bi se biračima ponudila “istinska lijeva alternativa” kao, ističe, jedini način da se spriječi dolazak desnice na vlast u Splitu.
“Pozivam Aidu Batarelo da na ovaj simbolički dan povuče jedini lijevi potez u političkoj karijeri i odustane od kandidature za gradonačelnicu, ali i veterane SDP-a, Marina Jurjevića Baju, Vinka Bajrovića i Ranka Ostojića da je u tom potezu podupru. To je jedini način da spriječimo dolazak desnice na vlast i ponudimo istinsku lijevu alternativu kleronacionalizmu, prostornoj devastaciji Žnjana, Marjana, Trstenika i Stare gradske jezgre i privatizaciji obalnog pojasa i javnih prostora u centru grada,” istaknuo je Markovina u pisanom tekstu kojim čestita Dan pobjede 9 svibnja.
Po njegovim riječima, pravo pitanje za splitski SDP i za Aidu Batarelo nije gdje su bili 1991., nego gdje su bili na Dan pobjede 2014. kad je Ivo Baldasar kao gradonačelnik i predsjednik (splitskog) SDP-a govorio na otvaranju neoustaškog spomenika.
> Evo kako Dragan Markovina opravdava “Deklaraciju o zajedničkom jeziku”
“Svi pokušaji da se sada predstave kao oni koji će graditi moderan i otvoren Split 21. stoljeća, padaju u vodu pred rezultatima njihove vlasti u protekle četiri godine. Zahvaljujući tom mandatu, u kojem je Aida Batarelo bila zamjenica Ive Baldasara, sad se suočavamo s realnom opasnošću povratka Željka Keruma na vlast i još gorom činjenicom da se kao alternativa takvom scenariju nude HDZ i libertarijanci iz stranke Pametno,” istaknuo je Markovina.
Po njegovom tumačenju, Split se nalazi u situaciji u kojoj se “suočavamo s čitavim nizom zabrinjavajućih tendencija.”
“Dok su Splićani dva puta oslobađali vlastiti grad od okupacije u Drugom svjetskom ratu, danas živimo u gradu u kojem se pokušavaju zabranjivati kazališne predstave i u kojem se vrši ulično nasilje nad političkim neistomišljenicima. Povrh svega, živimo u gradu koji i dalje nema ulicu žrtava fašizma, ali zato ima spomenik nazvan po postrojbi inspiriranoj ustaškim zločincem Rafaelom Bobanom,” navodi Markovina. Ključni krivac za takvo stanje stvari je oportunistička politika SDP-a, koja je svoj logičan kraj doživjela u Baldasarovom mandatu, zaključuje Markovina.
Podsjetimo se kako je čelnik Nove ljevice Dragan Markovina rekao da su Dalmatinci maliciozno podli ljudi:
Dragan Markovina: “Dalmatinci su maliciozno podlji ljudi!”
Posted by NE glasam za Ivu Josipovića on 1. travnja 2017
Izvor: hina/em



Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.