Najavljena grmljavina već je tijekom početka dana harala sjeverom Hrvatske uz granicu sa Slovenijom te se približavala Zagrebu. Kiša je u glavnom gradu ipak počela tek navečer, između 19 i 20 sati.
Izola, more podivlja u sekundi! Video: Bernardo Valussi
Posted by IstraMet on 24. srpnja 2017
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Iz satelitske karte na kojoj se može pratiti grmljavina vidljivo je da je oko podneva na području sjeverne Hrvatske počela grmljavina. Nevrijeme se približavalo Zagrebu i spuštalo temperature zraka koje su nas grijale tijekom toplinskog vala.
Poreč, video: Edyta Šuran
Tekst se nastavlja ispod oglasaPosted by IstraMet on 24. srpnja 2017
Grmljavina je utihnula u poslijepodnevnim satima, ali nastale su dvije nove fronte koje su se iz susjednih zemalja, Slovenije i Italije, prebacivale prema Hrvatskoj.
Tekst se nastavlja ispod oglasaPratimo dolazak ogromnog shelf cloda!!!
Posted by IstraMet on 24. srpnja 2017
Portal Istramet je objavio je kako je tijekom kasnog poslijepodneva i večeri Istru zahvatilo jače nevrijeme sa zapada. Vjetar je s jugozapadnog i južnog smjera naglo okrenuo na zapadnjak i sjeverozapadnjak. Meteorološke postaje u Novigradu i Katunu Lindarskom zabilježile su udare do 83 km/h, a vrijedi izdvojiti i Poreč te Barban (80 km/h). U Novigradu je vjetar puhao brzinom od 76 km/h, dok je u Rovinju i Umagu bilo opasnog zapadnjaka s udarima do 62 km/h.
Tekst se nastavlja ispod oglasaKamp Lanterna, nadamo se da ne bude polomljenih stabala i štete. Video: Bart Pollet
Posted by IstraMet on 24. srpnja 2017
Pljusak je između 19 i 20 sati počeo i u Zagrebu te u Karlovcu.
U utorak se u prvom dijelu dana očekuju kiša i pljuskovi s grmljavinom koji lokalno mogu biti i izraženiji, dok na istoku zemlje, u gorskim predjelima te u unutrašnjosti Dalmacije mogu pasti i veće količine oborine, prognoza je Državnog hidrometeorološkog zavoda.
Poslijepodne postupno smirivanje vremena, ali će mjestimice još biti oborina, ponajprije na krajnjem istoku i jugu zemlje. Vjetar slab do umjeren sjeverni i sjeverozapadni, na sjevernom Jadranu prolazno bura, a u Dalmaciji sjeverozapadni i zapadni.
U unutrašnjosti osjetno svježije, osobito danju.
Najniža jutarnja temperatura zraka od 13 do 17, na moru od 19 do 22, a najviša dnevna između 22 i 26, a na Jadranu od 27 do 30 °C.
Podsjetimo, rashlađivanje je počelo još u nedjelju popodne na području Istre i Zagorja. U Zagorju je padala i tuča veličine oraha.
Tekst se nastavlja ispod oglasa