Petak, 21 ožujka, 2025
15.5 C
Zagreb
Pratite nas:

Većinom sunčano i toplo, gdjegod i vruće, ali na kopnu nestabilno

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“I dok će na Jadranu do kraja tjedna prevladavati sunčano, s najvišom temperaturom zraka oko 30 °C, te uz slab do umjeren jugozapadni, zapadni i sjeverozapadni vjetar, samo u prvom dijelu petka na sjevernom dijelu bura – u kontinentalnom području valja svaki dan računati na lokalne popodnevne pljuskove, u četvrtak ujutro i mjestimičnu maglu. Pritom će i u unutrašnjosti biti sve toplije, za vikend u mnogim krajevima opet vruće i sparno.

Početkom novog tjedna povećava se vjerojatnost za novo osvježenje, češću kišu, na sjevernom dijelu Jadrana i buru.”, sažeta je tjedna prognoza koju je za kratku emisiju “Vrijeme” uoči HRT-ovog “Dnevnika” pripremio Krunoslav Mikec, dipl. ing. iz DHMZ-a.

Četvrtak većinom sunčan i razmjerno topao, gdjegod i vruć, ali na kopnu nestabilan

Krunoslav Mikec, dipl. ing.: “Četvrtak će u Slavoniji, Baranji i Srijemu početi sunčanim vremenom, ali ponegdje i kratkotrajnom maglom. Poslijepodne pak mjestimice jači razvoj oblaka te pljuskovi s grmljavinom, poglavito na sjeveru te uz gore. Zapuhat će sjeveroistočni vjetar, a temperatura će porasti do najviših dnevnih vrijednosti od 27 do 30 °C.

U središnjoj Hrvatskoj danju od 25 do 29 °C, a ujutro će temperatura biti između 14 i 17 °C. Ujutro može biti mjestimične magle, na sjeveru i povećane naoblake, zatim dosta sunca, no od sredine dana više oblaka te lokalno treba računati na kišu i grmljavinu, moguće i izraženije pljuskove.

Popodnevni su pljuskovi izgledni i u Gorskom kotaru, također lokalno moguće izraženiji. Drugdje u gorskoj Hrvatskoj te na sjevernom Jadranu dan će obilovati suncem. U kotlinama pak ujutro opet može biti magle. Najviša temperatura između 26 i 29 °C, ponegdje uz umjeren jugozapadni vjetar.

Jugozapadnjaka će od sredine dana, uz zapadnjak i sjeverozapadnjak, biti u Dalmaciji, uz prevladavajuće sunčano vrijeme. Najviša temperatura od 27 do 32 °C. More mirno i malo valovito.

Podjednako i uz obalu na krajnjem jugu Hrvatske, a prema otvorenome umjereno valovito, uz umjeren do pojačan zapadni i sjeverozapadni vjetar. I pritom pretežno sunčano, čak i potpuno vedro, s dnevnom temperaturom između 28 i 32 °C.”

Do kraja tjedna toplije, ali i dalje ne posvuda suho

Idućih dana u unutrašnjosti malo toplije, mnogima i sparno. Još neće biti posve stabilno pa su, iako će biti dosta sunca, svaki dan poslijepodne uz manju ili veću vjerojatnost mogući lokalni pljuskovi i grmljavina.

Na Jadranu će i dalje prevladavati sunčano uz slab i umjeren zapadnjak i jugozapadnjak, u petak u prvom dijelu dana na sjevernom dijelu uz buru. Mogućnost za pokoji pljusak postojat će većinom samo u petak u Istri. Dnevna temperatura uglavnom oko 30 °C.”, prognozirao je za HRT Krunoslav Mikec, dipl. ing. iz DHMZ-a.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr/hrt

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci