Spektakl futsal lige u Dvorani Dražen Petrović

U ponedjeljak u 21 sat u Dvorani Dražen Petrović na Trešnjevci odigrana je nogometna utakmica Druge futsal lige između Futsal kluba Dinamo i Futsal kluba Patriot. Bila je to utakmica koja je odlučivala o jesenskom prvaku, a Dinamu je trebala pobjeda.

U prepunoj dvorani pred više od 5000 gledatelja, Dinamo je pobijedio sa 5:0. Ali rezultat može zavarati na prvi pogled. Dinamu je trebalo cijelo poluvrijeme da ‘probije’ čvrstu’ obranu Patriota i prvi pogodak je postignut tek pred kraj prvog poluvremena. Patriot, koji je do tada prijetio opasnim kontrama, se ‘otvorio’ i to ga je koštalo ubrzo i drugog pogotka.

Odlični nogomet se nastavio i u drugom poluvremenu,a Dinamo je do kraja utakmice zabio još tri pogotka.

Fenomenalna atmosfera

Ono što je posebnost ove utakmice da je Dvorana Dražen Petrović bila ispunjena radnim danom i sa tako kasnim početkom u 21 sat – do posljednjeg mjesta!

Preko 5000 ljubitelja futsala i navijača Dinama, BBB i ostalih, stvorilo je neponovljivu i dosada neviđenu atmosferu u ovoj dvorani.

Zastave, bubnjevi, skandiranje, pljesak i zadovoljna lica prisutnih. Na utakmici su viđene zastave iz svih dijelova Hrvatske: Pula, Sisak, Kutina, Mokošica kod Dubrovnika, Čapljina, Ljubuški, Karlovac, Topusko i još niz drugih mjesta, kao i zastave mnogih zagrebačkih kvartova. A okolna parkirališta bila su puna automobila sa registracijama iz Krapine, Đakova, Našica, Osijeka, Gospića, Splita, te Bosne i Hercegovine i inozemstva. U dvoranu na Trešnjevci se u ponedjeljak slila cijela Hrvatska u malom!

Najdirljiviji trenutak utakmice bio je kada su navijači podigli u znak sjećanja i poštovanje veliku zastavu sa imenom košarkaške legende Dražena Petrovića, a cijela dvorana je nekoliko minuta skandirala njegovo ime.
Tako je Zagreb pokazao da ni nakon 30 godina ne zaboravlja svog ljubimca i velikog hrvatskog domoljuba Dražena Petrovića.

Osobiti čar utakmici dale su brojne obitelji sa djecom koji su uživali i pljeskali sa navijačima Dinama. Malene koji sutra polaze u vrtiće i škole ni kasni početak utakmice nije spriječio u dolasku i radosti radi pobjede svojih ljubimaca.
Stariji navijači su sa osobitim pljeskom dočekali legendu Dinama i bivšeg hrvatskog reprezentativca Tomu Šokotu koji vrlo uspješno igra futsal za svoj Dinamo.