Nedjelja, 23 ožujka, 2025
19.8 C
Zagreb
Pratite nas:

Izvanredno stanje za Kupu i Koranu, u Brodarcima izmjeren najveći vodostaj

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Zbog obilnih kiša u našoj zemlji rastu vodostaji rijeka. Mnoge su kuće i gospodarski objekti u Ogulinu pod vodom, a neka su naselja odsječena. Područje Karlovca također je poplavljeno, za područje rijeka Kupe i Korane na snazi je izvanredno stanje. Vodostaj Dobre opada, a Save i Odre raste.

Izvanredno stanje zbog Kupe i Korane

Posebna pozornost usmjerena je na Kupu i Koranu na području Karlovca. Proglašene su izvanredne mjere zbog vodostaja Kupe, a zbog Korane i izvanredno stanje. Poplavljene su neke ceste, stanovnici se jedva probijaju do svojih domova.

U Ogulinu je Dobra poplavila 10-ak kuća i gospodarska područja, neka su naselja odsječena.

Ceste pod vodom

Upozorava se vozače da su zbog vode na kolniku zatvorene državne ceste Kalovac – Blatnica Pokupska – Koritinja – Šišljavić – Rožan Breg, Gradec Pokupski – Lijevo Sredičko, ceste u Ogulinu te ceste Ozalj – Karlovac u mjestu Mahićno i Jurovski Brod – Donji Bukovac.

Zatvorena je i županijska cesta Gornji Kosinj – Bakovac te mnoge lokalne prometnice na tim područjima.

U mjestu Brodarci najveći vodostaj u povijesti

Situacija je ozbiljna, vodostaj Kupe u središtu Karlovca rastao je cijelu noć i u 6 sati se zaustavio na 840 cm. I vodostaj rijeke Korane od prognoziranih 750 cm – do jutros je narastao na čak 808 cm, javlja HRT.

Voda se izlila na državnu cestu od Ozlja prema Kamanju i nizvodno u mjestu Koritinja. Najgore je u nebranjenom području – u mjestu Brodarci. Tamo je zabilježen maksimalni vodostaj od 518 cm tijekom noći, što je za 17 cm više nego što je ikad zabilježeno. Poplavljene su mnogobrojne kuće, kao i sve prometnice.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr/HRT

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci