Bakić o ‘orvelovskom, obmanjujućem’ sloganu ‘Misli na druge, cijepi se’ kojim se HZJZ i dalje koristi; podsjetio i na izjavu Marije Bubaš

bakić
Montaža: Narod.hr, izvor: Snimka zasloNa, HZJZ, FAH

‘Misli na druge je obmanjujući orvelovski slogan koji ne bi smislio ni Orwell, ima potpuno suprotno značenje kao onaj poznati natpis na ulasku u logor. Naime, oslanja se na laž da cijepljeni ne šire, što je dovelo do toga da se cijepljeni (liječnici, sestre i pacijenti) nisu testirali i unosili su virus”, komentirao je na Facebooku Nenad Bakić, hrvatski poduzetnik, inovator i analitičar, nakon što je i direktorica u Pfizeru usred Europskog parlamenta priznala da cjepivo nije testirano vezano za transmisiju virusa.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Slogan Misli na druge, cijepi se Hrvatski zavod za javno zdravstvo i dalje službeno koristi, iako nije jasno zašto. Naime, mjesecima je u bolnicama visok postotak cijepljenih, među Covid smrtnim slučajevima također, a čak su i naši pobornici najjačih mjera priznali da i cijepljeni prenose virus.

No, upravo je cijeli sistem segregacijskih Covid potvrda bio baziran na potpuno promašenoj tezi da cijepljeni ili ne prenose ili slabije prenose virus.

Priznanje direktorice u Pfizeru

To je, kako smo i pisali, priznala direktorica u Pfizeru Janine Small nakon što ju je nizozemski zastupnik u Europskom parlamentu Rob Roos pitao jesu li njihova cjepiva testirana na sprječavanje prijenosa virusa, na čemu se temeljilo uvođenje Covid putovnica.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Pfizerova direktorica priznala je da nisu testirali cjepiva na efikasnost suzbijanja prijenosa virusa.

”’Misli na druge’ je obmanjujući orvelovski slogan koji ne bi smislio ni Orwell, ima potpuno suprotno značenje, baš kao onaj poznati natpis na ulasku u logor.

>Šokantno priznanje Pfizera u EU parlamentu: Nismo testirali zaustavlja li cjepivo širenje virusa!

Naime, oslanja se na laž da cijepljeni ne šire, što je dovelo do toga da se cijepljeni (liječnici, sestre i pacijenti) nisu testirali u bolnicama i unosili su virus.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tako je slogan postao utemeljenje “nemišljenja na druge” odnosno smrtonosnog širenja virusa i ubijanja drugih”, komentirao je Bakić na Facebooku.

U drugoj je objavi podsjetio na izjavu Marije Bubaš, nekadašnje pomoćnice ravnatelja Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo Krunoslava Capaka, koja je svojedobno izjavila i to potpuno neutemeljeno, da ”cijepljena osoba ima 20 puta manju šansu nekoga zaraziti”.
Ta izjava ne čudi s obzirom na to da je Bubaš govorila kako cjepiva sto posto štite i od umiranja od Covida.

Zbog ovih se izjava nije nikada ispričala, već je nagrađena foteljom državne tajnice u Ministarstvu zdravstva gdje izbjegava davati izjave o cjepivima.

Srića o preminulima

Još jedan istaknuti nositelj oštromjeraškog pristupa je i pulmolog Saša Srića koji je neki dan priznao da se danas Covid smrti odnose uglavnom na one koji boluju od svojih primarnih bolesti, a tek se testiranjem u bolnicama ustanovi da imaju i Covid.

Slovenac Trampuž: Cijepiti ćemo najmanju djecu ispod pet godina starosti

Dr. Trampuž u Dnevniku govorio da će hrvatska djeca napuniti bolnice zbog omikrona 

Kakva propaganda: Kultni dječji serijal ‘Ulica Sezam’ promovira cijepljenje djece protiv COVID-a

”To su pacijenti starije životne dobi, imunološki kompromitirani, pacijenti koji dominantno dolaze u bolnice zbog praktički sasvim druge priče – zbog akutnog srčanog udara, moždanog udara, prijeloma i koji moraju biti hospitalizirani i koji nemaju simptome COVID bolesti. No testiranjem, što se u bolnicama mora raditi, pacijentima se utvrdi da je riječ o COVID pozitivnim i oni onda moraju biti primljeni na odjel i zbog toga se to događa”, istaknuo je Srića.

Da napomenemo, liječnici i drugo bolničko, medicinsko i nemedicinsko osoblje, bilo je primorano na cijepljenje kako bi imali Covid potvrde te se i tako omogućilo da cijepljeni na odjele unose virus među teške bolesnike.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.