Sniženi prigodni naslovi Kršćanske sadašnjosti uz simpozij o enciklici Fratelli tutti

Kardinal Bozanić Papa Franjo
Foto: Snimka zaslona

Centar za promicanje socijalnog nauka Crkve Hrvatske biskupske konferencije 23. rujna 2021. godine organizira jednodnevni simpozij s naslovom Fratelli tutti. Poziv na socijalno prijateljstvo i sveopće bratstvo u dvorani Vijenac Nadbiskupijskoga pastoralnog instituta, Kaptol 29a, od 8.30 sati do navečer (program).

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Vodeći računa o različitim tumačenjima sadržaja i poruka te socijalne enciklike, Centar za promicanje socijalnog nauka Crkve HBK okupio je relevantne predavače koji će svojim znanjem i iskustvom obraditi sve važnije teme iz enciklike i dati svoj doprinos autentičnom tumačenju poruka pape Franje za vrijeme u kojem živimo.

Izdavačka kuća Kršćanska sadašnjost u toj je prigodi pripremila popust od 30 % na samu encikliku Fratelli tutti, kao i na niz drugih povezanih naslova, knjige pape Franje (niz razmjena darova) i knjige o njemu. Na popustu koji traje od 23. 9. do 30. 9. 2021. našla se i Ekumenska Biblija (TOB), Stari i Novi zavjet s uvodima i bilješkama ekumenskog prijevoda Biblije.

Svi sniženi naslovi mogu se vidjeti u rubrici Akcije (narudžbe u web knjižari, telefonom na 01 6349 030, e-mailom ks-prodaja@ks.hr), kao i u knjižarama Kršćanske sadašnjosti.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

O enciklici

Podsjetimo, Fratelli tutti treća je enciklika pape Franje i govori o bratstvu i socijalnom prijateljstvu. Naslov je nadahnut riječima sv. Franje koji piše: „Svi, braćo, gledajmo dobrog pastira, koji podnese muku križa da spasi ovce svoje“ (Opomene, VI, 1: Franjevački izvori, Vijeće franjevačkih zajednica Hrvatske i Bosne i Hercegovine, 2012., 200), a bratstvo, odnosno braća – osobito ona najmanja – jedna je od ključnih tema učiteljstva pape Franje od samog početka njegovog pontifikata.

Enciklika govori o „otvorenom“ i o „zatvorenom“ svijetu, o globalizaciji i pandemiji, o otvorenim i o zatvorenim društvima, o izbjeglicama i ljudskim pravima, o općoj namjeni dobara i privatnom vlasništvu, o populizmu i liberalizmu, o političkoj ljubavi na djelu i socijalnom dijalogu koji vodi novoj kulturi, o ljubavi prema vlastitu narodu, o opraštanju i zaboravu – to je tek dio tema koje se obrađuju na temelju bogate tradicije socijalnoga nauka Crkve.

Papa piše: „Pitanja vezana uz bratstvo i socijalno prijateljstvo oduvijek su me zanimala. Proteklih sam godina o njima govorio mnogo puta i na različitim mjestima. U ovoj sam enciklici prikupio mnoge od tih nastupa, stavljajući ih u širi kontekst razmišljanja. […] Velika mi je želja da u ovom vremenu, koje nam je dano živjeti, prepoznamo dostojanstvo svakog čovjeka i u svima iznova oživimo sveopću težnju za bratstvom, među svima […]. Sanjajmo, dakle, kao jedinstvena ljudska obitelj, kao suputnici koji dijele isto tijelo, djeca iste zemlje koja je naš zajednički dom, svaki pojedini s bogatstvom svoje vjere ili uvjerenja, svaki pojedini sa svojim glasom, svi kao braća!“

Tekst se nastavlja ispod oglasa

 

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.