(FOTO) Odlučila ‘bomba’ Josipa Radoševića: Hajduk pobjedom protiv Cibalije na Poljudu stigao na samo dva boda od Rijeke

U posljednjoj utakmici 12. kola HT Prve HNL Hajduk je u Splitu pobijedio vinkovačku Cibaliju sa 2-1 (1-1) i tako se približio na samo dva boda od drugoplasirane Rijeke te na sedam bodova zaostatka za vodećim Dinamom.

Sva tri pogotka pred oko 6000 gledatelja na Poljudu pala su izvan kaznenog prostora. Prvo se zatresla mreža vinkovačkog gola, kad je Toma Bašić u 6. minuti odlično izveo slobodan udarac sa 23 metra, prebacio živi zid te snažnim i preciznim udarcem svladao Brkića.

No, samo sedam minuta poslije Cibalia je izjednačila. Hrvoje Plum se iznenada s više od 20 metara odlučio pucati prema Hajdukovim vratima, što je iznenadilo i Dantea Stipicu pa su gosti došli do izjednačenja. To je bio i rezultat prvog poluvremena u kojem je Cibalia bila ravnopravan suparnik ‘bijelima’.

Pobjednik je odlučen u 57. minuti. Kapetan Hajduka Josip Radošević odlučio se na udarac lijevom nogom sa 18 metara i vrlo precizno pogodio desni donji kut vinkovačkih vrata.

Utakmicu je sudio Dalibor Mlakar iz Zagreba.

Nakon 12. kola vodi Dinamo sa 30 bodova. Rijeka je druga sa 25, a Hajduk treći sa 23. Četvrti Osijek ima 21 bod. Lokomotiva je peta sa 15, a Inter šesti sa 14 bodova. Sedmi Slaven Belupo ima 13, osma Istra i deveta Cibalia imaju po devet bodova, a posljednji je Rudeš sa sedam.

STRIJELCI: 1-0 Bašić (6), 1-1 Plum (13), 2-1 Radošević (57)