Atletico Madrid za korak bliže naslovu prvaka Španjolske

epa09195213 Atletico's winger Yannick Ferreira-Carrasco celebrates after scoring the 1-0 lead during the Spanish LaLiga soccer match between Atletico de Madrid and Real Sociedad at Wanda Metropolitano stadium in Madrid, Spain, 12 May 2021. EPA/JuanJo Martin

Atletico Madrid napravio je još jedan korak prema osvajanju naslova nogometnog prvaka Španjolske pobjedom 2-1 (2-0) protiv Real Sociedada Arsenal je pobijedio Chelsea rezultatom 1:0.

Vodeći pogodak za momčad Diega Simeonea postigao je belgijski napadač Yannick Carrasco u 16. minuti. Angel Correa je udvostručio prednost domaće momčadi u 28. minuti. Real Socidead je do kraja dvoboja uspio samo ublažiti poraz pogotkom Igora Zubeldije u 83. minuti.

Atletico ima četiri boda prednosti pred Barcelonom, dok Real Madrid zaostaje za pet bodova, ali ima i utakmicu manje.

Sevilla je unatoč pobjedi (1-0) nad Valencijom ispala iz utrke za trofej, jer se matematički može samo izjednačiti s Atleticom koji je bolji u međusobnim dvobojima.

Real Sociedad je peti s 56 bodova i u posljednja dva kola mora braniti poziciju koja vodi u Europsku ligu.