Barcelona ‘petardom’ ispratila Levante

Nogometaši Barcelone u susretu su 23. kola španjolskog prvenstva uvjerljivo na svom Camp Nou svladali Levante sa 5-0 (2-0), a hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je do 62. minute.

Gostujuću obranu “srušio” je Neymar (17), uslijedila su tri pgootka Lionela Messija (38, 59, 65-11m), a konačnih 5-0 sjajnim golom “škaricama” postavio je Luis Suarez (73).

Druga Barcelona je s nova tri boda stigla na samo bod zaostatka za vodećim Realom iz Madrida, Real ima 57, a Barcelona 56. Treći je Atletico Madrid, koji će od 21 sat gostovati u Vigu kod Celte, sa 50 bodova.

Levante je u zoni ispadanja, 19. sa 19 bodova, koliko ima i 18. Granada, dok bod manje ima posljednja Cordoba.

Ranije u nedjelju Valencia je pobijedila Getafe sa 1-0 i opet došla na četvrto mjesto ljestvice. Valencia je do pobjede došla pogotkom Alvara Negreda u 71. minuti iz penala, te je s 47 bodova preskočila Sevillu (45) na četvrtoj poziciji. Za Getafe je povremeni hrvatski reprezentativac Sammir igrao do 67. minute.