Lakić strijelac u važnoj pobjedi Paderborna

Nogometaši Freiburga i Padeborna ostvarili su važne gostujuće pobjede u borbi za prvoligaški spas.

Padeborn je pobijedio Hanover 2-1, a prvi pogodak za pobjednički sastav zabio je hrvatski nogometaš Srđan Lakić u 72. minuti utakmice. Lakić je izjednačio na 1-1 nakon što je Marcelo u 66. minuti doveo Hanover u vodstvo. Pobjedu Paderbornu donio je Alban Meha u 79. minuti.

U drugom dvoboju Freiburg je u Berlinu pobijedio Herthu 2-0 golovima Felixa Klausa (14) i Maximiliana Philippa (52).

Padeborn je današnjom pobjedom iz zone ispadanja skočio na 12. mjesto sa 23 boda, dok je Freiburg sa 21 bodom na 16. mjestu koje vodi u dodatne kvalifikacije. Zadnja dva mjesta drže Hertha (21) i Stuttgart (18). U vodstvu je Bayern (52).

Hanover 96 – Paderborn 1-2 (Marcelo 66 / LAKIĆ 72, Meha 79)

Hertha – Freiburg 0-2 (Klaus 14, Philipp 52)

U subotu:

Eintracht F. – Schalke 1-0 (Piazon 64)

Bayern – HSV 8-0 (Mueller 21-11m,55, Goetze 23,88, Robben 36,47, Lewandowski 56, Ribery 69)

Bayer – Wolfsburg 4-5 (Heung-Min 57,62,67, Bellarabi 72 / Dost 6,29,64,90+3, Naldo 17)

Borussia M. – Koln 1-0 (Xhaka 90+1)

Hoffenheim – Stuttgart 2-1 (Firmino 30, Rudy 90+3 / Sakai 39)

Werder – Augsburg 3-2 (Mulongoti 16, Di Santo 23-11m, Selassie 45 / Klavan 21, Werner 79)

U petak:

Borussia D. – Mainz 4-2 (Subotić 49, Reus 55, Aubameyang 71, Sahin 78 / Soto 1, Malli 56)