Hajduk proslavio rođendan pobjedom

Nogometaši Hajduka proslavili su 104. rođendan kluba pobjedom protiv Slaven Belupa 2-1 u susretu 21. kola Prve HNL.

Momčad iz Koprivnice se tako još jednom pokazala kao ‘mušterija’ Hajduka. Slaven Belupo je 2007. odigrao 1-1, a od tada ima 11 uzastopnih poraza na Poljudu uz razliku pogodaka 4-25. Ukupno u 25 odigranih utakmica Belupo je Hajduku uzeo samo četiri boda.

2015021541824b78d50a8e3d8d261fe1
Ovoga puta Hajduk su do pobjede predvodili Sandro Gotal pogotkom u osmoj, te Nikola Vlašić koji se među strijelce upisao u 40. minuti. Strijelac za goste bio je Goran Paracki u 59. minuti.

Rijeka ispustila bodove na Aldo Drosini

Danas je odigrana i utakmica između Istre 1961 i Rijeke, a na stadionu Drosina nije bilo bez golova. Bila je to slaba utakmica bez previše pravih prilika. Najbolju su imali gosti u 78. minuti kada je Tomečak sjajno proigrao Jugovića, a ovaj uposlio Balaja, koji je s pet metara pogodio vratnicu.

Kolo će zaključiti Dinamo i Zadar u ponedjeljak na stadionu Maksimir.

‘Modri’ vode na ljestvici sa 52 boda, Rijeka je druga s devet bodova manje, dok je Hajduk ponovo treći sa 32 boda. Na začelju je Zadar sa 16 bodova.

Hajduk – Slaven Belupo 2-1 (Gotal 8, Vlašić 40 / Paracki 59)

Istra 1961 – Rijeka 0-0

U subotu:

Osijek – RNK Split 4-0 (Perošević 33, Škorić 68, 84-11m, Vojnović 72)

Zagreb – Lokomotiva 0-6 (Kolar 2, 44,Kovačić 63-ag,Doležal 69, Gržan 85, Marić 90+1)