Bayern ispustio dva gola prednosti kod Borussije iz Mönchengladbacha

epa08890528 (FILE) - Bayern Munich's Robert Lewandowski in action during the German Bundesliga soccer match between Bayern Munich and Borussia Dortmund in Munich, Germany, 09 November 2019 (re-issued on 17 December 2020). Polish striker Robert Lewandowski has been named The Best FIFA Men's Player during the virtual Best FIFA Football Awards 2020 on 17 December 2020. EPA/PHILIPP GUELLAND CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

Borussija iz Mönchengladbacha pobijedila je Bayern 3:2 u derbiju 15. kola Bundeslige iako je nakon 26 minuta gubila 2:0.

Bayern je poveo golom Lewandowskog, šest minuta kasnije Goretzka je na asistenciju Sanea povisio na 2:0. Do poluvremena su uspjeli izjednačiti jer su Lars Stindl i Jonas Hofmann kaznili visoko postavljenu obranu gostiju. Hofmann je lijepo našao Neuhausa, koji odličnim udarcem pogađa rašlje za 3:2.

Bayern je do kraja stiskao i tražio izjednačenje, ali su domaćini izdržali i došli do prve prvenstvene pobjede.