Corinthians prvak Brazila

Nogometaši Corinthiansa iz Sao Paula osigurali su svoj sedmi naslov brazilskog prvaka svladavši u susretu 35. kola na svom terenu Fluminense sa 3-1, tri kola prije kraja Corinthians ima nedostižnih 10 bodova više od drugog Gremija.

Gosti iz Rio de Janeira su poveli preko Henriquea već u 2. minuti i zadržali tu prednost do poluvremena. No, na samom početku nastavka Jo je golovima u 46. i 49. minuti preokrenuo rezultat da bi Jadson pogotkom za 3-1 u 85. minuti potvrdio pobjedu i slavlje na Corinthians Areni je mogli početi.

Corinthians sada ima 71 bod, dok je finalist Cope Libertadores Gremio na 61, a branitelj naslova Palmeiras je treći sa 57 bodova i utakmicom manje.

Posljednji naslov Corinthians je osvojio 2015. godine, da bi lani prvenstvo završio na sedmom mjestu. Nakon tog neuspjeha trenerom je imenovan Fabio Carille (44), kojemu je to bio prvi samostalni posao u karijeri, a već u prvoj godini uvjerljivo je osvojio naslov.