Dinamo slavio protiv Zagreba, Gabrijel Boban zabio nakon 17 sekundi

Zagerb, 16.10.2015.- Odigrana je Utakmica 13. kola Prve HNL izmeðu Dinama i Zagreba.Na slici Henriquez (9) Dinamo. Foto HINA/Tomislav Pavlek/tp

U prvom susretu 13. kola Prve HNL na Maksimiru su nogometaši Dinama svladali Zagreb s 4:1 (2:1). Dvoboj prve i posljednje momčadi HNL-a okončan je očekivanom pobjedom Dinama, iako je Zagreb poveo već u prvoj minuti susreta.

Naime, već u 17. sekundi dvoboja Gabriel Boban je izbjegao zaleđe i zabio najbrži pogodak ove sezone u HNL-u, te četvrti najbrži u povijesti lige. No, vodstvo Zagreba je trajalo deset minuta. U 11. minuti na ubačaj Machada pogodio je Junior Fernandes, a Čileanac je u 35. minuti postigao i svoj drugi zgoditak, opet na ubačaj Machada.

Portugalac Machado je bio asistent i kod trećeg gola Armina Hodžića u 56. minuti, a u 69. minuti na konačnih 4:1 je povećao Angelo Henriquez.

Dinamo je na ljestvici povećao vodstvo i sada ima 27 bodova, četiri više od Hajduka i pet od Rijeke, dok je Zagreb zadnji sa samo 4 osvojena boda.

Gabrijel Boban postigao četvrti najbrži gol

Napadač Zagreba Gabrijel Boban postigao je u susretu protiv Dinama četvrti najbrži pogodak u povijesti Prve HNL. Najbrži pogodak u hrvatskom prvenstvu postigao je Edin Šaranović koji je 2004. za Kamen Ingrad poentirao protiv Intera u desetoj sekundi utakmice.

Na drugom mjestu je Mato Jajalo koji je u dresu Slaven Belupa 2007. bio precizan protiv Zagreba za 12 sekundi. Brži od Bobana bio je i napadač Hajduka Jean Kouassi koji je u kolovozu 2014. u Kranjčevićevoj zatresao mrežu Lokomotive za samo 15 sekundi.

Rezultati i ljestvica 13. kola Prve HNL:

Petak:
Dinamo – NK Zagreb 4:1

Strijelci: 0:1 G. Boban (1), 1:1 Fernandes (11), 2:1 Fernandes (35), 3:1 Hodžić (56), 4:1 Henriquez (69)