Srpski tenisač Novak Đoković plasirao se u finale Wimbledona nakon što je u polufinalu pobijedio Bugarina Grigora Dimitrova s 6-4, 3-6, 7-6 (2), 7-6 (7) za svoje drugo uzastopno i ukupno treće finale Wimbledona, kojeg je osvojio 2011. godine.
Đoković je imao dosta problema s Dimitrovim, koji je u drugom setu nanizao pet uzastopnih gemova i gubitak 1-3 pretvorio u dobitak seta 6-3, a u četvrtom setu je Bugarin propustio i četiri set-lopte za izjednačenje.
Đoković je u četvrtfinalu izbacio Marina Čilića, a u borbi za naslov igrat će protiv boljega iz dvoboja Rogera Federera i Kanađanina Miloša Raonića. Protiv Raonića u međusobnim dvobojima Đoković vodi s 3-0, dok s Federerom ima negativan skor 16-18.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr/h
Photo: fah
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.