EP dizanje utega: Ana Crnjac popravila kadetski rekord

Mlada 14-godišnja vukovarska dizačica utega Ana Crnjac, koja je u petak nastupila u B finalu kategorije iznad 90 kg na Europskom prvenstvu u Splitu, postavila je nove kadetske hrvatske rekorde u izbačaju (70 kg) i biatlonu (127 kg), a izjednačila rekord u trzaju (57 kg).

U kategoriji iznad 90 kg u B finalu nastupile su tri dizačice. Turkinja Gunal podigla je ukupno 190 kg (85+105), a Čehinja Kralova 172 kg (80+92).

U B finalu kategorije do 90 kg iskusna 33-godišnja Mihaela Kruljac osvojila je šesto mjesto u biatlonu sa 182 kg (79+103), dok je 18-godišnja Karmen Budiša bila sedma sa 115 kg (55+60). Budiša je imala neuspješan pokušaj u trzaju na 60 kg te dva neuspješna u izbačaju, na 66 i 68 kg. Najbolja u B finalu bila je Mađarica Bianka Bazso sa 209 kg (93+116).

U konkurenciji dizača na rasporedu je bilo C finale u kategoriji iznad 105 kg u kojoj je hrvatski reprezentativac Silvio Bijelić osvojio šesto mjesto u konkurenciji sedmorice natjecatelja. Bijelić je u biatlonu podigao 310 kg (135+175). Uvjerljivo najbolji bio je Islanđanin Andri Gunnarsson sa 355 kg (160+195).