Fantastični Zubčić od 21. mjesta do pobjedničkog postolja

epa08864102 Filip Zubcic of Croatia celebrates on the podium after winning the Men's Giant Slalom race at the FIS Alpine Skiing World Cup in Santa Caterina Valfurva, near Sondrio, Italy, 05 December 2020. EPA/CARLO ORLANDI

Hrvatski skijaš Filip Zubčić je nakon subootnje pobjede danas osvojio drugo mjesto u trećem veleslalomu u talijanskoj Santa Caterini.

Zubčić je odradio slabu prvu vožnju i završio je tek na 21. mjestu, s 1,25 sekundi zaostatka za tada vodećim Marcom Odermattom. No “eksplodirao” je u drugoj vožnji i osvojio je treće mjesto!

Do danas je dva puta bio prvi, dva puta drugi, a danas je uzeo i treće mjesto.

Pobijedio je Švicarac Odermatt (2:08,42), drugi je bio Tommy Ford (+0,73), a Zubčić je imao zaostatak od 0,78 sekundi.

Ovo je 127. put da je neki hrvatski skijaš ili skijašica na pobjeedničkom postolju. Zubčić se time izjednačio s Natkom Zrnčićem Dimom, obojica imaju po pet plasmana na postolje, piše Filip Zubčić